Ósma poznańska Gala Rodzin

W miniony piątek, 29 stycznia 2021 r. po raz ósmy odbyła się Poznańska Gala Rodzin.

W tym roku uroczystość została przeniesiona do świata wirtualnego i odbyła się w całości online. W trakcie wydarzenia poznaliśmy laureatów konkursów o tytuły: Superżłobek i Superprzedszkole. Wyróżniono również najlepszych partnerów Karty Dużej Rodziny. Zwycięzców wybrało jury, w składzie którego znaleźli się przedstawiciele urzędu miasta, komisji dialogu obywatelskiego, poznańskich NGO oraz Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Klub”. Tytułem Superżłobka publicznego uhonorowano Poznański Zespół Żłobków „Krecik”. Natomiast tytuł Superżłobka niepublicznego został przyznany Niepublicznemu Żłobkowi „Panda”.

W kategorii na Superprzedszkole publiczne główną nagrodę otrzymało Przedszkole nr 148 “Mali Europejczycy” prowadzone przez Miasto Poznań.

Miejska  polityka prorodzinna polega na dbałości o żłobki i przedszkola oraz na wspieraniu rodziców i dzieci na wiele sposobów. Dlatego też podczas Gali Rodzin tradycyjnie wyróżniono najlepszych partnerów Karty Dużej Rodziny, wyłonionych na podstawie głosów rodzin wielodzietnych. W kategorii najlepsza oferta partnerska 2020 r. zwyciężyły: Palmiarnia Poznańska, Cukiernia Kandulski oraz Chata Polska S.A. W kategorii debiut nagrody otrzymały: Spaghetteria Avanti, Lodowisko Ligawa i Restauracja Ratuszova.

Galę zakończył musical Teatru Animacji zatytułowany „Nowe Szaty Króla”. Spektakl jest dostępny online do czwartku, 4 lutego 2021. Przedstawienie jest rekomendowane dla widzów powyżej 8 roku życia.

Relację z Galii i spektakl można obejrzeć tutaj.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz