Przejdź do treści

Ostrów Wielkopolski: Do użytku oddano nową siedzibę Przedszkola numer 12 „Tęcza”

Nowa siedziba Przedszkola numer 12 „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim

30 września oddano do użytku nowy budynek Przedszkola numer 12 „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim.

Nowa siedziba placówki znajduje się przy ulicy Dobrej. To supernowoczesny obiekt, w którym swoje miejsce znajdzie 300 dzieci. Placówka posiada 7 oddziałów ogólnodostępnych oraz grupy specjalne, do których uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami, a także 3 oddziały żłobkowe. Aktualnie do ostrowskiej „dwunastki” uczęszczają dzieciaki, które chodziły do dawnego budynku przedszkola mieszczącego się przy ulicy Andersa oraz maluchy z Przedszkola numer 13 przy Szkole Podstawowej numer 7 .

Jak powiedział Serwisowi Samorządowemu Polskiej Agencji Prasowej Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Mikołaj Kostka, przedszkole jest obiektem ekologicznym. Zbudowane zostało w technologii budownictwa pasywnego, które pozwoli maksymalnie zaoszczędzić energię. Energii elektrycznej dostarczą placówce panele fotowoltaiczne, natomiast dzięki instalacji rozsączającej zagospodarowana i wykorzystana zostanie woda deszczowa.

Nowa siedziba przedszkola dostępna jest dla maluchów z deficytami. Dzieciaki korzystają między innymi z dwóch wind, gabinetów specjalistycznych oraz placu zabaw, który także przystosowany jest do potrzeb maluchów z niepełnosprawnościami. W budynku znajdują się również pomieszczenia biurowe oraz kuchnia, gdzie przygotowywane są posiłki dostosowane do potrzeb żywieniowych konkretnych dzieci. Zastępca Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski podkreślił także, iż placówka przy ulicy Dobrej posiada supernowoczesne sale dysponujące sprzętami wspierającymi rozwój dzieci: interaktywnymi dywanami czy licznymi zabawkami sensorycznymi. Sebastian Górski, Mikołaj Kostka oraz Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek nie kryli dumy z powstania nowego budynku. Podkreślili jednak, że najważniejszy jest uśmiech małych mieszkańców Ostrowa oraz zadowolenie wychowawczyń. Szczęśliwa była też dyrektorka przedszkola Izabela Hirsa, zaznaczając, że budynek jest  wyjątkowy-nowocześniejszy i bardziej przyjazny od poprzedniej siedziby.

Podczas otwarcia obiektu miało miejsce przecięcie wstęgi, zwiedzanie placówki oraz poświęcenie budynku. Przedszkolaki oraz opiekunowie przygotowali część artystyczną. Życzenia oraz gratulacje odebrały kierująca Przedszkolem numer 12 Izabela Hirsa , dyrektorka Żłobka Miejskiego Ewa Brzozowska a także Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która od dzieci otrzymała medal wdzięczności.

Budowa obiektu była jednym z zadań realizowanych w ramach Wielkiego Programu Rozwoju Miasta do 2023 roku. Pochłonęła 15 milionów złotych.  Inwestycja zrealizowana została w wyniku przetargu przez firmę Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Ostrowa Wielkopolskiego.

To już drugi taki obiekt oddany w ostatnim czasie do użytku. Także we wrześniu otwarto nową siedzibę Przedszkola nr 2 „Jarzębinka” mieszczącą się przy ulicy Staroprzygodzkiej.  Także i tam będzie mogło bawić się i uczyć około 300 maluchów, w tym dzieci z niepełnosprawnościami.

Opracowano na podstawie:  Ostrów Wielkopolski: Przedszkole pełne dobra | Serwis Samorządowy PAP

Dodaj komentarz