Powstanie poradnik dla mam z niepełnosprawnością wzroku

Na zdjęciu kobieta w ciąży

Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych realizuje projekt pod tytułem „Chcę być mamą – poradnik dla kobiet ze schorzeniami i wadami wzroku”.

Inicjatywa ma na celu stworzenie pierwszego na rynku poradnika (w wersji elektronicznej i w powiększonym druku) dla mam z niepełnosprawnością wzroku.

Na pewnym etapie swojego życia większość kobiet staje przed dylematem – czy zostać mamą. Obawy kobiet ze schorzeniami lub wadami wzroku są dużo większe, gdyż wiążą się z tym, czy ciąża nie spowoduje pogorszenia lub utraty wzroku. Kobiety te mają duże trudności w dotarciu do fachowej wiedzy dotyczącej przebiegu ciąży i prawidłowych zachowań. Dlatego wyszliśmy z inicjatywą stworzenia poradnika wyjaśniającego pojawiające się wątpliwości i obawy. Przy tworzeniu publikacji będziemy oczywiście współpracować z różnymi specjalistami i z kobietami z poważnymi schorzeniami wzroku” – informują organizatorzy.

To bardzo ważny temat i cenna inicjatywa. Trzymamy kciuki za realizację projektu. Poradnik ma powstać do końca września.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz