Poznański Wydział Komunikacji przyjazny niepełnosprawnym

Urząd Miasta Poznania, ul. Gronowa 22 A, 61-655 Poznań

Dzisiaj osoba niepełnosprawna i samochód nie dziwią już nikogo.

Programy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych znacznie ułatwiły osobom z niepełnosprawnościami, szczególnie osobom z niepełnosprawnością ruchową, spełnienie marzeń o własnych czterech kółkach. Jeśli mamy już odpowiednio przystosowany do naszych potrzeb samochód, trzeba go zarejestrować i koniecznie trzeba złożyć wizytę w Poznańskim Wydziale Komunikacji przy ulicy Grobowej 22 A.

W okazałym budynku na poznańskich Winogradach siedzibę znalazły Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych i Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

Jak wszystkie jednostki miejskie, a przynajmniej większość z nich, funkcjonuje w oparciu o ustawę o dostępności. Na parkingu przed budynkiem są wyraźnie oznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Wygodny, szeroki podjazd prowadzi do automatycznie otwieranych drzwi do wejścia głównego.

W samym budynku też jest bardzo przyjaźnie i zgodnie z ustawą. W budynku funkcjonuje system kolejkowy wizualny i dźwiękowy. W holu głównym po prawej stronie znajduje się punkt informacyjny, w którym udzielana jest pomoc osobom z niepełnosprawnością.

Toaleta dla osób poruszających się na wózkach znajduje się na parterze.

Oczywiście w czasach zagrożenia epidemicznego i obowiązującego reżimu sanitarnego obowiązują pewne obostrzenie. Przed planowaną wizytą na ulicy Gronowej trzeba wcześniej umówić się na spotkanie. Najlepiej zrobić to korzystając z    POZnan*Kontakt 61 646 33 44.

Warto też odwiedzić stronę internetową Urzędu Miasta Poznania, która zgodna jest z wytycznymi ustawy o dostępności i w wielu sytuacjach może być bardzo pomocna i ograniczyć, często zbędne wyjścia.

Jako zwolenniczka i fanka profilu zaufanego wszystkich zachęcam do założenia sobie takiego. On naprawdę pomaga załatwiać wiele spraw urzędowych przez Internet.

Zdjęcie sali operacyjnej Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Poznania

 

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Logo Narodowego Instytutu WolnościLogo Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich