Seniorzy bardziej bezpieczni

Na zdjęciu kilka breloczków: białych, owalnych, w kształcie zbliżonym do jajka, na środku każdego jest guzik do włączenia alarmu.

Alarm, w postaci breloka do kluczy, za pośrednictwem którego można wezwać pomoc lub zawiadomić o grożącym niebezpieczeństwie? To inicjatywa Poznańskiego Centrum Świadczeń we współpracy z poznańską strażą miejską. Pomysł kierowany jest w stronę najstarszych mieszkańców stolicy Wielkopolski. Trafi do nich w sumie tysiąc takich gadżetów.

– Mamy nadzieję, że nasi poznańscy seniorzy dzięki temu skromnemu gadżetowi, jakim jest alarm kieszonkowy, będą mogli poczuć się bardziej bezpieczni – mówi Anna Nowaczyk z poznańskiej straży miejskiej. – Warto także dodać, że brelok jest na tyle głośny po wyjęciu zawleczki, że może służyć także do wezwania pomocy, kiedy np. osoba starsza źle się poczuje. Życzymy zdrowia naszym seniorom i seniorkom – czytamy na stronie Miasta Poznania.

Kieszonkowe” alarmy stanowią część realizowanego obecnie przez straż miejską programu “Seniorzy – bezpieczeństwo osobiste”. To jeden z tematów, o których dyskutują z poznaniakami powyżej 60. roku życia strażnicy z zespołu profilaktyki. Rozmowy obejmują trzy bloki tematyczne: “Bezpieczny senior”, “Pierwsza pomoc i profilaktyka zdrowia” oraz “Bezpieczeństwo ekonomiczne”.

Alarmy będą rozdawane jeszcze w lutym, w pierwszym rzucie obdarowani nimi zostaną pacjenci punktu szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz