Przejdź do treści

Śladami Powstania Wielkopolskiego

Dziś, to jest we wtorek 28 grudnia 2021 r. o godzinie 17:00 na północno-wschodnim krańcu Starego Rynku, to jest na skrzyżowaniu ulic Wielkiej i Żydowskiej w Poznaniu rozpocznie się bezpłatny spacer z przewodnikiem zatytułowany „Śladami Powstania Wielkopolskiego”.

Przewodnicy PoPoznaniu zapraszają na przechadzkę po teatrze wydarzeń – spacer obejmie wszystkie najważniejsze miejsca związane z największym polskim zwycięskim powstaniem. Na trasie wycieczki znajdą się między nimi budynek Bazaru, ulica Ratajczaka i pomnik Powstańców Wielkopolskich oraz wiele innych mniej znanych miejsc. Przechadzka prowadzona będzie w konwencji „free walking tour”. Zapisy na wydarzenie nie są wymagane. Spacer odbędzie się bez względu na pogodę i liczbę uczestników.

Przechadzka odbędzie się w czasie stanu pandemii koronawirusa. Uczestnicy powinni dbać o utrzymanie odpowiedniego dystansu od osób, z którymi nie mają kontaktu na co dzień. Organizator prosi też o rezygnację z udziału w wydarzeniu w wypadku pojawienia się objawów jakiejkolwiek infekcji.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz