Przejdź do treści

Szkolenie psychologiczne na temat uzależnień behawioralnych

Zdjęcie, dziewczynka wpatrująca się w ekran smartfona

Instytut PWN zaprasza pedagogów, psychologów i psychoterapeutów do udziału w szkoleniu dotyczącym uzależnień behawioralnych.

Wydarzenie odbędzie się online dnia 29 marca 2022 roku w godzinach od 17.00 do 20.00. Spotkanie poprowadzi profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego doktor habilitowana Iwona Grzegorzewska.  Profesor Grzegorzewska jest psychologiem z ponad 25-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi cierpiącymi na zaburzenia emocji i zachowania, młodymi osobami zmagającymi się z lękiem społecznym oraz nieśmiałością, a także dziećmi po traumie. Pani profesor jest także biegłym sądowym w sprawach karnych i rodzinnych. Specjalizuje się w zakresie oceny prawdziwości zeznań nieletnich świadków.

Cele, jakie stawiają organizatorzy szkolenia to pogłębienie wiedzy uczestników spotkania w zakresie specyfiki uzależnień czynnościowych dzieci i młodzieży, zapoznanie z możliwościami wykrycia symptomów  uzależnień behawioralnych, prezentacja mechanizmów rozwoju  uzależnień czynnościowych oraz omówienie sposobów wspierania i pomocy młodym ludziom z objawami uzależnień behawioralnych.

Program wydarzenia przewiduje wyjaśnienie, czym są uzależnienia czynnościowe i omówienie różnic pomiędzy uzależnieniami behawioralnymi a substancjalnymi, prezentację typów zachowań związanych z nadużywaniem i uzależnieniem od czynności oraz zaburzeń współistniejących, omówienie przyczyn, czynników ryzyka i czynników ochronnych postępu uzależnienia a także sygnałów alarmowych, prezentację możliwych skutków problemowego korzystania z nowych technologii oraz Internetu, przedstawienie obrazu klinicznego konkretnych uzależnień czynnościowych, przedstawienie zachowań problemowych związanych z hazardem, nowych technologii oraz, poruszaniem się w sieci a także omówienie strategii prowadzących do uwolnienia się młodych ludzi możliwych do zastosowania w domu oraz na terenie szkoły.

Koszt pakietu online, za pośrednictwem którego odbędzie się szkolenie, wynosi 146 zł i 37 groszy brutto.

Odpowiedzi na pytania związane z organizacją spotkania udzieli Agnieszka Wiechecka, z którą można kontaktować się na adres e-mail: konferencje@instytutpwn.pl.

Aby wykupić pakiet online niezbędny do udziału w wydarzeniu, należy zarejestrować się tutaj.

Więcej informacji o szkoleniu uzyskać można tutaj.

Dodaj komentarz