W tym sklepie zrobisz spore zakupy za niewielką kwotę

W Katowicach miesiąc temu otwarto pierwszy w Polsce sklep socjalny. Wyjdzie się z niego z pełnym koszykiem artykułów spożywczych za niską, symboliczną kwotę.

Sklep znajduje się w pawilonie przy ulicy Tysiąclecia 82 w Katowicach. Jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 15 (obowiązują godziny dla seniorów).

Z jego oferty mogą skorzystać zarówno osoby będące beneficjentami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również rodziny, które do tej pory z takiej pomocy nie korzystały.

Zakupy w sklepie możliwe są przy okazaniu skierowania ze wspomnianego już MOPSu w Katowicach. Kryterium jest dochód nie przekraczający 1 402 zł w przypadku osoby samotnej lub 1 056 zł w przeliczeniu na każdą osobę w rodzinie.

Te wymogi spełnia około 6 tys. rodzin w Katowicach. Ale co ważne, dodatkowo zakupy mogą tu robić również katowiccy seniorzy, wystarczy zwrócić się po pomoc dzwoniąc pod specjalny numer srebrnego Telefonu (32) 251 69 00 czynnego codziennie od 7.30 do 15.30.

Inspiracją do stworzenia sklepu socjalnego w Katowicach były analogiczne placówki z powodzeniem działające w Wiedniu, gdzie jest ich aż 16.

Podobne mają powstać w kolejnych miastach w województwie śląskim, ale również różnych zakątkach Polski. W sumie będzie ich kilkanaście w całej Polsce.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz