Biegaczka z protezą nogi bije rekordy Guinnessa w kolejnych maratonach

Na zdjęciu Jacky Hunt-Broersma podczas ćwiczeń na bieżni

Jacky Hunt-Broersma jest biegaczką z niepełnosprawnością, która z końcem kwietnia pobiła rekord Guinnessa biorąc udział łącznie w 104 maratonach, które ukończyła z sukcesem w 104 dni.

Osiągnięcie zostało zgłoszone do Rekordów Guinnessa, jednak na jego oficjalne uznanie trzeba jeszcze poczekać. Obecnym rekordzistą w kategorii pokonania dystansu maratonu przez najwięcej dni pod rząd wśród mężczyzn jest Włoch Enzo Caporaso (59 dni), a wśród kobiet Alyssa Clark, która dokonała tego wyczynu 95 razy.Bohaterce tego artykułu udało się zatem pobić oba te rekordy.

Pochodząca z RPA sport smanka z powodu rzadkiego rodzaju nowotworu musiała poddać się amputacji lewej nogi poniżej kolana. Od tamtej pory biega z protezą.

W biciu rekordu Jacky kibicowała w mediach społecznościowych szeroka publiczność, dzięki czemu udało jej się zebrać prawie 27 000 dolarów na pomoc dla innych biegaczy po amputacji. Zebrane fundusze pomogą w zakupie protez.

Jacky Hunt-Broersma pokazuje, jak pokonywać samego siebie i dawać przykład innym. Może zawstydzić niejednego w pełni sprawnego kanapowca i skutecznie zmotywować go do wyjścia ze strefy komfortu.

Dodaj komentarz