Przejdź do treści

Filmy edukacyjne i infolnia – kampania Wszyscy jesteśmy seksualni wystartowała

Fundacja SEXEDPL wystartowała z kampanią Wszyscy Jesteśmy Seksualni,

Przedsięwzięcie to ma informować, edukować i zachęcać osoby z niepełnosprawnością do korzystania ze wsparcia w zakresie swojej seksualności.

W ramach projektu Fundacja uruchomiła linię telefoniczną PEŁNOSEKSUALNI, pod którą jest udzielane bezpłatne wsparcie psychologiczno-seksuologiczne z zakresu seksualności osób z niepełnosprawnością ruchową.

Linia przeznaczona jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz ich bliskich: partnerów, rodziny, opiekunów. Działa w każdy poniedziałek w godzinach 17.00-20.00 pod numerem 730 994 964. Koordynatorką linii jest seksuolożka i psycholożka Patrycja Wonatowska.

Linia pomaga poprzez udzielanie informacji, poszukiwanie rozwiązań, edukację seksualną, psychoedukację i poradnictwo z zakresu zaburzeń seksualnych.

Osoby z niepełnosprawnościami wspierane są m.in. w radzeniu sobie z trudnościami w relacjach intymnych, zwiększaniu świadomości własnego ciała i seksualności, poszukiwaniu technik i form ekspresji seksualnej, radzenia sobie ze stygmatyzacją, autostygmatyzacją oraz stereotypowymi przekonaniami dotyczącymi seksualności.

Kampania obejmuje także trzy filmy edukacyjne. Można je obejrzeć korzystając z linków::

  • Wszyscy jesteśmy seksualni – antykoncepcja z Rafałem Miszkielem

https://www.youtube.com/watch?v=kYdkt4uzF2Q

  • Wszyscy jesteśmy seksualni – świadoma zgoda z Karoliną Hamer

https://www.youtube.com/watch?v=SLurApG9xkk

  • Wszyscy jesteśmy seksualni – bezpieczny seks z Bartoszem Ostałowskim:

https://www.youtube.com/watch?v=OO0P-qbuqNE

Dodaj komentarz