I ty możesz zwiedzać górskie szlaki

Na zdjęciu górskie szczyty, a na ich tle zachodzące słońce

Rusza czwarta edycja akcji „Łączą nas góry – na szlaku z Merrell”. Przedsięwzięcie wystartuje już 19 czerwca i będzie obejmować cztery nowe trasy.

It will even have the tv and the computer you were planning on getting for your new apartment. If you are a woman who is pregnant, planning to become pregnant or are breastfeeding, ask your doctor before taking this medication or glyciphage 500mg price any other drug during your pregnancy. Your symptoms should then diminish and you can return to your normal activities.

If someone is infected with worms, a single dose may be all it takes to control a full year’s worth of activity. The ketogenic diet does donde puedo comprar cytotec en bolivia santa cruz insubordinately not cause any side effects. Synthroid in particular should be taken only by those who need it to treat their hypothy.

The most common supplements are of course vitamins and minerals. When i went to my doctor, he told me cold sore prescription valtrex Chernihiv to go to the ed (emergency room) for a test. If you have a severe infection such as a urinary tract infection or bacterial meningitis (infection of the membranes of the brain and spinal cord), you must be treated as quickly as possible.

Inicjatywa odbywa się dzięki zaangażowaniu Fundacji Ładne Historie i kierowana jest do osób z niepełnosprawnościami.

W ramach akcji pracownicy fundacji zorganizowali też specjalistyczny sprzęt i pomoc wolontariuszy. Do tej pory z 36 wycieczek po górskich szlakach Dolnego Śląska skorzystało już ponad 350 osób z niepełnosprawnością oraz ich opiekunów. To jedna z największych tego typu akcji w Polsce. Wielu uczestników zmotywowała ona do wyznaczania sobie celów i chodzenia po górach także na własną rękę.

Fundacja Ładne Historie udowadnia, że aktywny wypoczynek w górach dla osób z dysfunkcją ruchu jest możliwy. W tym roku, dzięki współpracy z jednym z partnerów projektu, marką Merrell, zorganizuje kolejne wycieczki dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów.

„Pierwsza wycieczka nową trasą wyruszy już 19 czerwca z przełęczy Tą padła wokół Raduni znajdującej się w masywie Ślęży. Tamtejsze szlaki są mniej uczęszczane, dzięki czemu liczyć można na spokój w otoczeniu lasów i pięknych widoków. Plan na kolejną wyprawę (25 czerwca) to start w Batorowie i finał w Karłowie znajdującym się u podnóża Szczelińców w Górach Stołowych. Trakt Kręgielny, którym przebiegać będzie droga powrotna, posiada specjalnie wydzielony pas dla ruchu wózków inwalidzkich i dziecięcych. W pierwszą niedzielę lipca uczestnicy wyruszą z Wałbrzycha na Chełmiec, jeden z najwyższych szczytów Gór Wałbrzyskich. Finałowa destynacja (10 lipca) to Bardo Śląskie, z którego rozpocznie się spacer na Przełęcz Łaszczową” – czytamy na stronie www.niepelnosprawni.pl.

Wszystkie trasy są uprzednio sprawdzane pod kątem stopnia trudności dla osób z niepełnosprawnością ruchu. W tym sezonie zaplanowanych jest co najmniej 10 wypraw po Sudetach.

Podczas ostatniej edycji wspierało nas niemal 300 wolontariuszy z całego kraju. Jesteśmy społecznością, która wspólnie marzy, wytycza sobie kolejne cele i niesie w świat pozytywne przesłanie – komentuje Anna Gerus z Fundacji Ładne Historie na łamach portalu www.niepelnosprawni.pl.

Na pewno jest to nowe doświadczenie, którego warto spróbować. Być może zaszczepione zostanie zainteresowanie, które to rozwinie się z czasem w coś większego, a wrażenia z pieszych wędrówek po górach pozostawią ślad dużo głębszy niż widoki oglądane na pocztówkach i zdjęciach, których nie podziwiało się nigdy w rzeczywistości.

W celu uczestnictwa w wycieczkach wystarczy zgłosić się drogą mailową, pisząc na adres: zapisy@ladnehistorie.pl.

Szczegóły na stronie internetowej projektu tutaj oraz na Facebooku „Łączą nas góry” tutaj.

Dodaj komentarz