Udało się! Drużyna koszykarzy na wózkach Mustang Konin z kolejnym trofeum w tym sezonie!

Zespół wywalczył Superpuchar Polski! W decydującej grze sportowcy pokonali pewnie Orto-Medico Scyzory Kielce.

Sportowa walka koszykarzy z Konina i z Kielc to zawsze popis sportowy na najwyższym poziomie. W ostatnich latach to te dwa zespoły zdominowały krajowe starcia.

Ostatnio w finale Pucharu Polski również mierzyły się te dwie ekipy.

Superpuchar Polski w tym roku rozgrywany był w hali ArcelorMittal Park Arena w Sosnowcu.

Zwycięzcą w starciu okazali się Koninianie, którzy wygrali 77:58, tym samym skutecznie rewanżując się rywalom za porażkę sprzed roku.

Mustang przewagę utrzymywał od początku zawodów, wyraźnie przeważając w trzech pierwszych kwartach. Ostatnia część meczu nie odmieniła już losów rywalizacji. Najlepiej z zespołu z Konina punktował Krzysztof Bandura, który zdobył 28 oczek. Dobrze spisał się również grający trener – Dominik Mosler (23) i Kamil Kormacki (14) – można przeczytać na stronie www.przegladkoninski.pl.

Wobec tego, po 12 miesiącach przerwy Superpuchar powraca do Wielkopolan, a to bez wątpienia za sprawą konsekwentnych przygotowań i uczciwych treningów całej drużyny!