Przejdź do treści

Niepełnosprawni sportowcy pokonują kolejne bariery

Bartosz Matusiewicz jako pierwszy w naszym kraju zawodnik z zespołem Downa wystartuje w zawodach triathlonowych na dystansie olimpijskim.

Sportowiec ten weźmie udział w rywalizacji o nazwie Citi Handlowy 5I50 Warsaw. Podczas zawodów jednym z jego rywali będzie Michał Urbański, zawodnik ze spektrum autyzmu.

Zawody Citi Handlowy 5I50 Warsaw odbędą się 6 czerwca 2021 roku. Po raz pierwszy w rywalizacji triathlonistów w naszym kraju z pełnosprawnymi uczestnikami rywalizować będą sportowiec z zespołem Downa oraz zawodnik z ASD. Organizatorzy zawodów chcą by zawodnicy z niepełnosprawnościami poczuli się tak samo jak inni sportowcy startujący w tego typu imprezach. Ich start będzie  przełomowym momentem w historii triathlonu w Polsce. Dwóch znakomitych sportowców pokona kolejne bariery i przełamie stereotypy tkwiące w naszym społeczeństwie.

Opracowano na podstawie tekstu dostępnego tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz