Pobiegnij dla cukrzyków z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Plakat promujący bieg Policz się z cukrzycą

30 stycznia 2022 roku odbędzie się 16. edycja biegu pod hasłem „Policz się z cukrzycą”.

Odbywające się od 2006 roku wydarzenie organizowane jest na terenie całego kraju w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz zwiększenie świadomości na temat cukrzycy-niebezpiecznego i niestety, coraz powszechniejszego schorzenia. Dochód z imprezy przekazywany jest na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych.

W stolicy Wielkopolski bieg rozpocznie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i zakończy na Stadionie Miejskim, gdzie po przebiegnięciu 5 kilometrów uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z szatni oraz wziąć udział w poczęstunku.

Istnieje opcja pokonania dystansu marszem bądź z kijkami. Amatorzy większych odległości będą mieli możliwość wydłużenia biegu do 20 kilometrów i zakończenia go w Lasku Marcelińskim. Towarzyszyć im będzie pani Iwona Matuszczak Szulc, będąca dyrektorką Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania a w wolnym czasie osoba będąca zapaloną biegaczką. Ma ona na swoim koncie ukończenie maratonów takich jak Bieg Rzeźnika czy Krynicka Setka w ramach Europejskiego Festiwalu Biegowego.

Dla osób przygotowujących się do udziału w zawodach bieg będzie znakomitym treningiem oraz okazją do spożytkowania energii w towarzystwie innych osób.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest ofiarowanie datku w wysokości co najmniej 40 zł do puszek czekających na starcie wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Impreza objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Więcej informacji na temat biegu można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz