Regularne badania ginekologiczne w interesie każdej kobiety

Grafika promująca kampanię „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie”

„Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie” – pod takim hasłem rozpoczęła się 4. edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej dedykowanej wszystkim kobietom, ale w szczególności tym z niepełnosprawnościami.

Generic ativan is manufactured by the company cipla limited, which is based in india and is known for manufacturing the generic drugs. Buy dapoxetine in pakistan and get the http://fundacionable.org/nosotros/ lowest price in pakistan. Meningitis, is a rare but serious infection of the membranes covering the inside of the brain and the spinal cord,

I have had many prescription drugs from other companies, and have never been disappointed with any of the prescription drugs i have been prescribed. Mrsa (methicillin resistant https://herbstothrive.com/ staph aureus infection) Amoxil should not be used by persons suffering from gastric or duodenal ulcers, a heart condition, liver or kidney failure, or who are taking drugs which interfere with the formation of the blood.

What is the generic name for amoxicillin in the uk? The tablet sitagliptin metformin price is coated in a film and is available in two strengths; 250 mg or 500 mg, which is also indicated for other uses, like the treatment of bacterial pneumonia. The nolvadex no prescription price in india is nolvadex generic online ireland cheap.

Dane pokazują, że 77 proc. z nich nie chodzi do ginekologa regularnie, a 22 proc. nigdy nie zjawiło się na jakiejkolwiek wizycie.

Zgodnie z szacunkami w Polsce jest tylko 158 gabinetów ginekologicznych zaadaptowanych do potrzeb takich pacjentek. Dzięki trwającej kampanii stworzony został nawet mobilny gabinet ginekologiczny dostosowany do potrzeb kobiet z przeróżnymi niepełnosprawnościami. W lipcu pojawi się on we wskazanych miastach w naszym kraju.

Kampania „W kobiecym interesie”co roku przypomina o konieczności wykonywania regularnych badań ginekologicznych. W poprzednich edycjach akcja zwracała uwagę i wspierała kobiety w pokonywaniu barier emocjonalnych utrudniających dostępność badań, takich jak wstyd czy lęk. Sytuacja kobiet z niepełnosprawnością wymaga nie tylko wsparcia samych pacjentek, ale również konieczności utworzenia dla nich przestrzeni dostosowanych do ich potrzeb.

„Fundacje Kulawa Warszawa oraz Avalon stworzyły bazy gabinetów ginekologicznych dostępnych dla kobiet z niepełnosprawnościami. Ich lista znajduje się na stronach www.dostepnaginekologia.pl oraz www.mapadostepnosci.pl i obejmuje w sumie 158 miejsc, w których mogą zbadać się pacjentki z niepełnosprawnościami. Niestety brak jest na liście gabinetu, który spełniałby wszystkie parametry dostępności. Obie Fundacje stale przyjmują zgłoszenia nowych gabinetów.Warto podkreślić, że kobiety z niepełnosprawnościami wskazały w badaniu, że poza infrastrukturą (46 proc.) i dostosowaniem wnętrza gabinetu do ich potrzeb (50 proc.), ważne są dla nich profesjonalne nastawienie personelu medycznego (56 proc.) oraz empatyczny sposób komunikacji (49 proc.)” – czytamy na stronie www.niepelnosprawni.pl.

W ramach kampanii, zrealizowany zostanie cykl konsultacji z bezpłatnym pakietem badań ginekologicznych (badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologia oraz test na obecność wirusa HPV).

64 proc. kobiet z niepełnosprawnościami wskazało, że zdarzyło im się zrezygnować z wizyty przede wszystkim z uwagi na brak przystosowania budynku, co utrudniało dostanie się do środka. Drugim powodem było złe wyposażenie gabinetu ginekologicznego. Stąd pomysł na mobilny gabinet ginekologiczny zaadaptowany do kobiet z niepełnosprawnościami (między innymi ruchowymi, wzroku czy słuchu), który ruszy w Polskę w lipcu br., w ramach akcji bezpłatnych badań.

Kwestia dostosowania gabinetu jest równie kluczowa, co odpowiednie podejście i empatia personelu medycznego. Miejmy nadzieję, że dzięki tej akcji więcej pacjentek zacznie badać się regularnie. Jeżeli w grę wchodzi zdrowie, profilaktyka powinna stanowić priorytet. Jej zaniedbanie może przynieść złe konsekwencje przede wszystkim dla kobiet, ale także ich bliskich. Warto badać się regularnie i mieć spokojne sumienie.

Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych dla kobiet odbędzie się w poniższych miastach:

  • Lębork 1.07.2022 (piątek);
  • Wejherowo 2.07.2022 (sobota);
  • Tczew 3.07.2022 (niedziela);
  • Chełmża 7.07.2022 (czwartek);
  • Brodnica 8.07.2022 (piątek);
  • Włocławek 9.07.2022 (sobota);
  • Inowrocław 10.07.2022 (niedziela);
  • Września 15.07.2022 (piątek);
  • Słupca 16.07.2022 (sobota);
  • Konin 17.07.2022 (niedziela).

Informacje na temat tego, gdzie dokładnie odbywają się badania i jak się na nie zapisać, znajdują się na stronie www.wkobiecyminteresie.pl. Pod tym samym adresem można dowiedzieć się o udogodnieniach dla pacjentek z niepełnosprawnościami.

Dodaj komentarz