Takiego rejsu jeszcze nie było

Zmagający się ze stwardnieniem rozsianym, aktywnie udzielający się na rzecz osób niepełnosprawnych wrocławski społecznik Ryszard Kuczyński planuje zorganizować rejs jachtem motorowym na polskich rzekach.

Zachęca do udziału w akcji również inne osoby niepełnosprawne w towarzystwie asystentów. Obecnie, zbierane są środki na to ciekawe przedsięwzięcie, które wspiera Fundacja „Potrafię Pomóc” – na licytację trafiła między innymi oficjalna flaga najsłynniejszych regat świata.

Rejs planowany jest na połowę 2022 roku, ale jeszcze w tym roku, 22 maja, Ryszard Kuczyński planuje wypłynąć w próbny rejs, startując z Rybina na Mierzei Wiślanej i płynąc do Gdańska.

Na licytację, która ma wesprzeć organizację inicjatywy powędrował właśnie unikatowy gadżet – oficjalna flaga najsłynniejszych regat świata Rolex Sydney Hobart 2019 z autografami polskiej załogi oraz zwycięzcy zawodów – Jima Cooneya.

Rolex Sydney Hobart to jedne z najbardziej wymagających żeglarskich regat świata.

– Chcę pokazać piękno naszego kraju. Często chwalimy miejsca za granicą, a w Polsce mamy prawdziwe perełki jak np. Pętla Wielkopolski, Pętla Żuław, Kanał Elbląski czy Augustowski – miejsca kompletnie nieznane. Ten rodzaj turystyki raczkuje w Polsce, dopiero dziesięć lat temu na polskich rzekach zaczęły powstawać przystanie. Mało, kto wie, że jesteśmy połączeni szlakiem wodnym z Europą – komentuje Ryszard Kuczyński dla portalu www.reha-news.pl.

Ciekawa inicjatywa. Trzymam kciuki za powodzenie akcji.

Link do licytacji flagi, który będzie aktywny do 23 kwietnia, do godziny 8:00, znajduje się poniżej: https://allegro.pl/oferta/flaga-z-regat-rolex-sydney-hobart-2019-zeglarstwo-10601555347 .

Warto też sprawdzić pozostałe licytacje na Allegro Charytatywni – można tam znaleźć między innymi płyty, koszulki czy gadżety sportowe z autografami. Dochód wesprze aktywność osób chorujących na stwardnienie rozsiane.

Link: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-potrafie-pomoc-na-rzecz-dzieci-niepelnosprawnych-z-wadami-rozwojowymi/cele/wsparcie-chorych-na-stwardnienie-rozsiane

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz