Przejdź do treści

Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych – kibicuj razem z nami!

Zdjęcie, zawodnicy na wózkach podczas gry w tenisa stołowego.

Zapowiadają się niezłe emocje! W najbliższy weekend z początkiem września będzie się działo w Beskidach.

Wówczas to te malownicze rejony Polski odwiedzą tenisiści stołowi z niepełnosprawnością z całego kraju.

Kilkudziesięciu zawodników zmierzy się w XXII Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

Zawsze staramy się zapewnić sportowcom komfortowe warunki. Po raz pierwszy turniej tenisa organizujemy w Bielsku-Białej. Zawodnicy będą mieć do dyspozycji nowoczesną halę sportową przy Akademii Techniczno-Humanistycznej i zakwaterowanie w Hotelu Szyndzielnia. W turnieju weźmie udział ponad 50 zawodników z Lublina, Katowic, Radomia i Krakowa.  Pojawią się także tenisiści ze Skierniewic, Bielska, Wrocławia i oczywiście zawodnicy z Eurobeskidów. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, dlatego wszystkich fanów tenisa stołowego zapraszamy z początkiem września na ATH – mobilizował zainteresowanych na łamach portalu www.naszesprawy.eu prezes Stowarzyszenia Stanisław Handerek.

Zawody podzielone zostały na dwie kategorie: drużynową oraz indywidualną. Zespoły ma tworzyć czterech zawodników: sportowiec na wózku, zawodnik z grupą niepełnosprawności ruchowej VI-X, zawodnik z grupą VI-VIII oraz zawodnik z grupą IX-X.

Natomiast turniej indywidualny zostanie rozegrany w trzech kategoriach: zawodnicy na wózku, kobiety, mężczyźni z grupą VI-VIII oraz zawodnicy z grupą IX-X.

W sobotę, 2 września tenisiści z niepełnosprawnością sprawdzą się w rozgrywkach drużynowych, natomiast w niedzielę będą miały miejsce starcia indywidualne.

Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary.

Pula nagród sięga 13 tys. złotych, jest więc powód, by na korcie dać z siebie wszystko!

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także z funduszy PFRON.

 

 

 

Dodaj komentarz