Przejdź do treści

„Wiosenna Słodka Mila” w Sannikach

W najbliższą niedzielę, 19 marca 2023 r. w Sannikach odbędzie się charytatywny bieg zatytułowany „Wiosenna Słodka Mila”.

Uczestnicy zawodów oprócz przebiegnięcia dystansu 1600 metrów (jednej mili) będą musieli po pokonaniu dystansu 400 m i 1200 m zjeść pączki. Mimo iż pomysł na tego rodzaju imprezę zrodził się jeszcze przed pandemią, to pierwsza edycja biegu w Sannikach odbyła się dopiero w 2022 r. Wówczas najlepszy spośród 136 zawodników -pączko-zjadaczy okazał się mieszkaniec Gowarzewa, Krzysztof Nowak, który przebiegł milę i zjadł dwa pączki w czasie zaledwie 7 minut i 19 sekund.

Biegowi towarzyszyć będą konkurs dla wszystkich chętnych na najładniejsze przebranie i zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Gminy Kostrzyn. W trakcie imprezy będzie można zjeść pyszne ciasto i gorącą zupę, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Szymona Jędro – czterolatka z Iwna. Na rzecz małego chłopczyka odbędzie się również licytacja numeru 1.

Wpisowe na bieg dla osób dorosłych to kwota w wysokości 50 złotych. Dzieci wystartują w zabawie za jedyne 25 złotych. O godzinie 13:00 dzieci pokonają dystans 200 metrów, zaś o godzinie 14:00 ruszy bieg osób dorosłych.

Zapisy na bieg i jego regulamin tutaj.

Dodaj komentarz