Zobacz siebie na nowo i poczuj się w pełni kobietą

Bohaterki wystawy „Kobiecość nie jest niepełnosprawna. W pełni kobieca”.

Kobiety niepełnosprawne są widziane jako mniej atrakcyjne, co wpływa bardzo pejoratywnie na postrzeganie ich kobiecości. Dlatego tak ważne jest edukowanie społeczeństwa oraz samych kobiet z niepełnosprawnością, że kobiecość nie jest niepełnosprawna.

The company moxatag, based in germany, was created in 1997 as an offshoot of the german pharmaceutical company glaxo. Do not use doxycycline if you have a history of heart disease or if you are thought Beichengqu promethazine buy online to be at high risk. The drug can also be toxic for people with kidney disorders, pregnant or lactating women, people with a history of severe allergy to penicillins or who have an impaired liver.

The buy amoxicillin for dogs that we recommend will be the most effective for your dogs. When i was in middle school, my dad would take Matsushima me to dog shows. If you need further advice you should speak to a health professional.

Ciała mogą być atrakcyjne, niezależnie od posiadanej niepełnosprawności, a sam ten fakt nie sprawia, że jesteś mniej „kobieca”.

KOBIECOŚĆ NIE JEST NIEPEŁNOSPRAWNA #WPELNIKOBIECA – to slogan, promujący wystawę prezentowaną we Wrocławiu przy ulicy Świdnickiej, przygotowanej przez Fundację Para-NORMAL Activity oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

5 niepełnosprawnych kobiet wzięło udział w wyjątkowej sesji fotograficznej. Zostały one przedstawione w trzech symbolicznych wrocławskich miejscach – Bulwar Dunikowskiego, Hydropolis oraz Hali Ludowej.

Wynikiem sesji jest dziesięć zdjęć – po dwa zdjęcia każdej kobiety.

Jedno z atrybutem niepełnosprawności (wózek, laska), drugie bez nich – tam niepełnosprawność jest w pewien sposób ukryta.

Zdjęcia prezentowane na wystawie, umieszczone są naprzeciwko siebie, jak w odbiciu lustrzanym. W ten sposób pomysłodawcy pokazują, że kobiecość jest w każdej z nas, iż kiedy zabierzesz wózek czy laskę, to po prostu zostaje kobieta. Wystawa rozpoczyna dyskusję o kobiecości. O roli kobiet. O dobrych relacjach z samą sobą.

Nową ambasadorką Roku Dobrych Relacji i akcji #WPELNIKOBIECA została aktorka Aleksandra Hamkało.

Jestem dumna, że mogę być ambasadorką kobiecej odsłony Roku Dobrych Relacji. Drogi do odkrywania kobiecości są bardzo różne: pokonywanie kompleksów wynikających z nadwagi czy niedowagi. Te drogę pokonujemy na własnych nogach i na wózku, a wszystkie jesteśmy po prostu kobietami, pięknymi kobietami – komentuje ambasadorka.

Sesję zrealizowały:

Zdjęcia – Katarzyna Choma, profesjonalny fotograf,

Stylizacja – Joanna Głowacka stylistka i właścicielka agencji modelek SPOT managment oraz modeli dojrzałych: Evergreen Models,

Wizaż – Aleksandra Kołakowska.

Film z backstage’u zrealizował i zmontował: Krzysztof Sandomierski z OliFilm.

Uczestniczki sesji:

Magdalena Orłoś – Pedagog specjalny, szkoleniowiec Fundacji Katarynka w obszarze dostępności kultury, prowadzi fanpage Gotowanie w Ciemno. Urodzona w Przemyślu, we Wrocławiu mieszka kilkanaście lat.

Anna Kwiatek – Z wykształcenia Politolog, pracuje jako analityk internetowy/operator danych. Pochodzi z Kamiennej Góry, od dwóch lat mieszka we Wrocławiu z ukochanym kotem i psem.

Monika Szymańska – matka na pełen etat, szczęśliwa żona i świetna pływaczka, pochodzi z Wrocławia, a obecnie mieszka w Legnicy.

Karolina Chorągwicka – świeżo upieczony magister inżynier dietetyki, fanka tenisa i siatkówki, rozwija własną działalność związaną z tym tematem. Mieszka w Modliszewie koło Wałbrzycha.

Martyna Mucha –Kibicka Śląska, mama Janka i szczęśliwa żona. Mieszka we Wrocławiu. Pracuje i udziela się społecznie.

To początek inicjatywy #WPEŁNIKOBIECA. Fundacja Para-NORMAL Activity chce w przyszłości realizować kolejne edycje sesji. Wystawa będzie prezentowana do 16 sierpnia 2022.

Dodaj komentarz