Nowy Senioralny Poznań

Logo pisma Senioralny Poznań

Właśnie ukazało się styczniowe wydanie miesięcznika „Senioralny Poznań”.

Seniorzy znajdą w nim wywiad z historykiem Markiem Rezlerem. Będą mogli również zapoznać się z artykułem o projekcie Trener Senioralny. Inicjatywa ta uzyskała najwięcej głosów w ostatniej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego i będzie kontynuowana w 2021 roku. W nowym Senioralnym Poznaniu można przeczytać również tekst o tym jak Miastu Poznań przyznano międzynarodową nagrodę za dostępność usług publicznych w dobie pandemii. Kapituła konkursu doceniła pomoc dla seniorów, osób samotnych i niepełnosprawnych. Styczniowy Senioralny Poznań informuje także o świątecznej odsłonie projektu „Senior maluszka tuli”.

Dystrybuowana z miesięcznikiem Tytka Seniora zawiera instrukcję instalacji aplikacji Smart City Poznań, dzięki której osoby starsze mogą otrzymywać powiadomienia na temat oferty Miasta dla seniorów. W łamach Tytyki Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o e-skierowaniach, które będą obowiązywać od 8 stycznia i informuje o tym, jak otrzymać zlecenie na test na koronawirusa.

Elektroniczną wersję „Senioralnego Poznania” można pobrać tutaj.

W wersji papierowej gazeta dostępna jest w wielu punktach na terenie całego miasta. Ich pełna lista dostępna jest tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz