Przejdź do treści

Teatr Miejski w Lesznie

  • przez
Analiza dostępności:Grudzień 2021
Instytucja i adres:Teatr Miejski w Lesznie Gabriela Narutowicza 69, 64-100 Leszno
Stanowiska postojowe dla samochodów:Teatr Miejski w Lesznie mieści się przy ulicy Narutowicza 69. Tuż obok placówki znajduje się parking dla publiczności.
Budynek:Z miejsca postoju samochodów do budynku prowadzą pokryte kostką brukową dojścia. Są one łatwe do sforsowania dla wózkowiczów. Wejście do Teatru wózkowiczom umożliwia podjazd z barierką. Drzwi prowadzące do budynku są podwójne, co stanowi przeszkodę dla osób niepełnosprawnych. Kasa, foyer i Główna Scena mieszą się na parterze, dzięki czemu są one dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Na widowni Dużej Sceny znajdują się miejsca przygotowane specjalnie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na poziomie zerowym budynku znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  W Teatrze nie ma windy. Wózkowicze nie mogą więc dostać się do pomieszczeń administracji i pokoi aktorów.
Strona internetowa:http://www.teatrmiejskileszno.pl/
Podsumowanie:Budynek częściowo dostępny; brak windy, podwójne drzwi wejściowe i brak widocznych udogodnień dla osób niewidomych i niesłyszących.
Inne uwagi:Brak.