Przejdź do treści

Urząd Miasta Poznania, Plac Kolegiacki

  • przez
Analiza dostępności:Grudzień 2020
Instytucja i adres:Urząd Miasta w Poznaniu, plac Kolegiacki 17
Stanowiska postojowe dla samochodów:Oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami i specjalnie oznakowane wejście do budynku, które umożliwia wjazd wózkowiczom.
Budynek:W salach sesyjnych znajdują się pętle indukcyjne ułatwiające odbiór posiedzeń Radny Miasta osobom niedosłyszącym.  naklejki brajlowskie na klamki od drzwi. Są one wypukłe i umożliwiają osobom ich dotykającym przeczytanie do jakiego pomieszczenia prowadzi dane wejście. Zamontowano To Tu Pointy, więcej o nich tu: https://pion.pl/node/863. W budynku jest podjazd znajdujący się na parterze. W Urzędzie znajdują się również windy, które są ułatwieniem zarówno dla wózkowiczów jak i osób mających problemy z poruszaniem się. W Urzędzie znajduje się również czytnik, który umożliwia zapoznanie się z najważniejszymi sprawami dotyczącymi działalności placówki – można za jego pomocą poznać na przykład harmonogram dyżurów Prezydenta Miasta i aktualne ogłoszenia o konkursach. Czytnik ten wyposażony jest w udogodnienia dla osób słabowidzących – można na nim zmienić czcionkę i kontrast w zależności od potrzeb osoby korzystającej z urządzenia. W Urzędzie znajdują się również oznaczone toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Strona internetowa:https://www.poznan.pl/
Podsumowanie:Urząd Miasta Poznania przy placu Kolegiackim 17 w Poznaniu należy do najbardziej reprezentacyjnych budynków stolicy Wielkopolski.Jest to również miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.
Inne uwagi:Szczegóły w artykule publikowanym na naszym portalu:  http://www.pion.pl/node/1799