Przejdź do treści

Człowiek bez barier – rozpoczęło się nadsyłanie zgłoszeń w konkursie

Ruszyła 21. edycja konkursu „Człowiek bez barier”.

W związku z tym wystartowały również poszukiwania niezwykłych osób z niepełnosprawnością, społeczników z powołania, których pasja do pomagania i zaangażowanie stanowią dobry przykład dla innych do tego, jak pokonywać przeszkody w codzienności.

W konkursie nagradzani są ludzie, których niezależnie od stopnia sprawności fizycznej czy intelektualnej zbliża aktywne podejście względem otaczającej rzeczywistości – są przedsiębiorczy,biorą los w swoje ręce, dążą do spełniania marzeń, rozwoju zawodowego, wspierają drugiego człowieka.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 22 września 2023 r.

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji dokładnie od 2003 r. wyłącznie dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

W 20. już edycjach wyróżniono w sumie 111 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Każda z nich przełamujestereotypy wypływające z błędnego postrzegania niepełnosprawności. Pokazują oni, że mimo niepełnosprawności można odnosić sukcesy w swoim życiu. Jeśli znasz takiego człowieka – nie wahaj się i zgłoś go do tegorocznej edycji plebiscytu.

Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi typami niepełnosprawności. Podejmują oni działalność na wielu obszarach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, jest aktywna także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami.

Zwycięzcą zeszłorocznego konkursu był dr Maciej Oksztulski. Jego sukces polegał na tym, że jako pierwsza niemówiąca osoba z autyzmem obronił doktorat z prawa. Pierwszym w historii Konkursu laureatem nagrody „Młody Człowiek bez barier” został natomiast nastoletni samorzecznik z autyzmem, Jan Gawroński.

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz 21. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2023”, „Młodego człowieka bez barier“ i troje równorzędnych wyróżnionych. Poznamy również laureatów Nagrody Publiczności oraz „Osobowość internetową” przyznawane przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu „Integracja”.Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim 5 grudnia 2023 roku – informują dziennikarze portalu www.niepelnosprawni.pl.

Za portalem www.niepelnosprawni.pl przedrukowujemy również zasady wysłania zgłoszenia:

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2023” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2023”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2023”.

Termin naboru zgłoszeń upływa 22 września 2023 roku.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu tutaj.

W celu uzyskania odpowiedzi na dodatkowe pytania należy kontaktować się z organizatorem poprzez adres e-mail: czlowiekbb@integracja.org.

Dodaj komentarz