NGO pomagają uchodźcom z Ukrainy. O jakich przepisach powinny wiedzieć?

Plakat promujący webinarium zatytułowane NGO pomagają uchodźcom z Ukrainy. O jakich przepisach powinny wiedzieć?

W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. portal ngo.pl zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na webinarium zatytułowane „NGO pomagają uchodźcom z Ukrainy. O jakich przepisach powinny wiedzieć?”.

Organizacje społeczne praktycznie od pierwszych dni wojny na Ukrainie włączyły się w pomoc osobom uciekającym do Polski przed skutkami konfliktu. Ich działania były skierowane na to, aby zapobiec kryzysowi humanitarnemu na granicy naszego kraju, NGO świadczyły uchodźcom pierwszą i podstawową pomoc. Poległa ona na zapewnieniu wyżywienia, zakwaterowania i dostępu do pomocy medycznej.

W chwili obecnej osoby, dla których Polska stała się tymczasowym domem starają się zorganizować swoje życie w nowych miejscach i warunkach. W tym również pomagają im polskie NGO – nierzadko takie, które do tej pory nie zajmowały się cudzoziemcami i nie miały nic wspólnego z prawem i przepisami dotyczącymi migracji.

W trackie kwietniowego #ngoplLIVE odbędzie się prelekcja na temat tego, jak zgodnie z prawem organizacje pozarządowe mogą pomagać uchodźczyniom i uchodźcom z Ukrainy.

Więcej informacji tutaj

Dodaj komentarz