Pocztówka dla NGO

Plakat promujący akcję Pocztówka dla NGO

Wczoraj obchodziliśmy Walentynki.

14 lutego to dzień, w którym dziękujemy swoim sympatiom za przyjaźń, miłość, okazywaną dobroć i wsparcie. Każdy z nas zna również co najmniej kilka organizacji pozarządowych, którym warto podziękować za okazywaną przez nie pomoc ludziom. Twórcy akcji „Pocztówka dla NGO” chcieliby się dowiedzieć za co osoby w różnym wieku dziękują organizacjom trzeciego sektora. Inicjatywa ta prowadzona jest przez  Pozarządowy Poznań wraz z Poznańskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ZDOLNI ODDOLNI.

Do 25 lutego 2021 r. osoby zainteresowane udziałem w akcji mogą wysłać pocztówkę dla NGO, która udzieliła im pomocy. Może to być obraz lub grafika z podziękowaniami lub  filmik, który zawiera podziękowanie dla wszystkich NGO lub konkretnej poznańskiej organizacji trzeciego sektora.

Finał akcji będzie miał miejsce w przypadający 27 lutego 2021 r. Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Z wszystkich autorskich podziękowań pomysłodawcy akcji chcą stworzyć laurkę dla wszystkich NGO.

Akcja adresowana jest do dzieci i dorosłych. Dla osób biorących udział w akcji przewidziano drobne upominki.

Z procedurą przyjmowania „Pocztówek dla NGO” można zapoznać się tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz