#PoPierwszeRodzina

Plakat informujący o rozpoczęciu naboru do konkursu #PoPierwszeRodzina

Dziś to jest, 9 kwietnia 2021 r. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło specjalną witrynę internetową, za pośrednictwem której można składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach konkursu #PoPierwszeRodzina.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych i kościelnych realizujących projekty wspierające małżeństwa jako najlepsze środowisko opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci i młodzieży. W ramach konkursu na dofinansowanie mogą liczyć również programy przygotowujące młodych ludzi do radzenia sobie z wyzwaniami życia rodzinnego oraz projekty tworzące otoczenie przyjazne funkcjonowaniu rodzin.

Na drugą edycję konkursu #PoPierwszeRodzina Ministerstwo zabezpieczyło środki w wysokości 8,4 miliona złotych. Resort zwraca się z ofertą współpracy do organizacji pozarządowych gdyż niektóre spośród nich w niezwykle efektywny sposób działają na rzecz polskich rodzin.

Na zgłoszenia Ministerstwo oczekuje do 30 kwietnia 2021 r.

Więcej informacji tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz