Przejdź do treści

Poznaniaku! Wybierz z nami Inicjatora Mieszkańców im. Andrzeja Białasa

Można już głosować w plebiscycie internetowym na „Inicjatora Mieszkańców im. Andrzeja Białasa”.

Od wczoraj poznaniacy mogą wybierać i głosować na jeden z 45 projektów pozarządowych realizowanych w stolicy Wielkopolski w minionym roku. Oddawanie głosów w Internecie potrwa do 17 sierpnia.

Ideą konkursu „Inicjatory” jest uhonorowanie wyróżniających się przedsięwzięć pozarządowych służących miastu i mieszkańcom Poznania w 2022 roku, ale nie wyłącznie.

Chodzi tutaj również o propagowanie aktywności obywatelskich dedykowanych społecznościom lokalnym.

Patronem nagrody Inicjator Mieszkańców jest Andrzej Białas. Dawno temu był on przewodniczącym Rady Osiedla Ławica. W latach 2015-2018 przyznano mu funkcję dyrektora Gabinetu Prezydenta UMP.

Później objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Andrzej Białas był znany ze swojej niezmierzonej działalności na rzecz lepszej przyszłości poznaniaków i metropolii nad Wartą. Zmagał się z ciężką chorobą nowotworową, która to zabrała go z tego świata w 2019 roku w wieku 62 lat.

Do 17 sierpnia mieszkańcy mogą wskazać inicjatywę zrealizowaną przez organizacje pozarządowe, która zasługuje na szczególną uwagę. Aktualna edycja konkursu jest bogata w propozycje, bo w zeszłym roku w Poznaniu przeprowadzono wiele projektów w dziedzinach kultury, sztuki, nauki, środowiska, zdrowia czy sportu.

Laureaci konkursu wyłonieni zostaną 3 września podczas Poznańskiego Targu Dobra, który będzie miał miejsce w Starym Zoo.

Oprócz nagrody mieszkańców poznamy innych szczęśliwców, wybranych w następujących kategoriach: „Inicjator Wspierający”, „Inicjator Aktywizujący”, „Inicjator Nowatorski” oraz „Inicjator Roku”.

Laureaci otrzymają statuetki oraz nagrody finansowe:

  • „Inicjator Roku” – projekty, które zostały uznane przez jury za najlepsze spośród zgłoszonych (nagroda: 8 000 zł);
  • „Inicjator Wspierający” – inicjatywy ukierunkowane na pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, wspierające rozwój infrastruktury miejskiej, klimatu i środowiska (4 000 zł);
  • „Inicjator Aktywizujący” – przedsięwzięcia pobudzające mieszkańców do działania i współtworzenia (nagroda: 4 000 zł);
  • „Inicjator Nowatorski” – inicjatywy będące nowością na danym terenie lub w danej dziedzinie, innowacyjne rozwiązania lub nowe, dotychczas niepodejmowane formy aktywności (4 000 zł);
  • „Inicjator Mieszkańców im. Andrzeja Białasa” – 5 000 zł.

Głosy można oddawać na stronie: www.poznan.pl/mim/ngo/glosowanie-inicjatywy-pozarzadowe/zaglosuj-na-najlepsza-poznanska-inicjatywe-pozarzadowa-inicjatory-2022,207684.html

Dodaj komentarz