Przejdź do treści

Ruszyła rekrutacja do Szkoły Liderów Lokalnych

Logo Centrum PISOP

Centrum PISOP otwiera rekrutację do nowej edycji Szkoły Liderów Lokalnych. Bycie liderem nie jest łatwe. Wiąże się z zaangażowaniem, rozwiązywaniem konfliktów, ale także zorientowaniem na wszelką działalność społeczną.

W chwili obecnej Stowarzyszenie poszukuje kandydatów w samorządach.

Szkoła Liderów Lokalnych to inaczej cykliczne spotkania i szkolenia (w formie stacjonarnej oraz przez Internet), które przygotują zainteresowane osoby do jeszcze efektywniejszej pracy na rzecz lokalnej wspólnoty. W tegorocznej edycji Centrum nastawia się na wspieranie aktywnych, zaangażowanych samorządowców.

Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Wstępny harmonogram:

29.03.2023: Funkcjonowanie III sektora oraz wstęp do przedsiębiorczości społecznej;

13.04.2023: Nowoczesna aktywność społeczna oraz nowy sposób funkcjonowania gmin (nowoczesne usługi społeczne);

23.05.2023: Partnerstwo lokalne jako element sukcesu w rozwoju aktywności społecznej;

czerwiec: Nowe fundusze europejskie w kontekście działań wzmacniających środowisko lokalne.

Szkolenia prowadzone będą przez ekspertów z całego kraju, trenerów oraz coachów z zakresu pracy w środowisku lokalnym, współpracy z przedsiębiorstwami społecznymi, centrami usług społecznych czy organizacjami społecznymi.

Do startującej właśnie edycji Centrum PISOP zaprasza aktywnych samorządowców – ludzi pracujących w urzędach, jednostkach pomocniczych, radach gmin i powiatów.

Organizacji pozarządowej zależy na osobach, które chcą jeszcze lepiej współpracować z mieszkańcami, współorganizować wydarzenia, tworzyć przedsiębiorstwa społeczne i silne organizacje społeczne, wspierać lokalną ekonomię społeczną, którzy stawiają na swój własny rozwój i budowanie kontaktów z innymi.

Centrum może zaoferować chętnym szkolenia, konwersatoria, zajęcia z animatorami i coachem. Nowi liderzy lokalni zostaną przygotowani do aktywnego działania w swoim środowisku, dbania o rozwijanie współpracy między różnymi organizacjami i instytucjami.

Otrzymają wsparcie przy organizowaniu inicjatyw lokalnych, a także przy tworzeniu nowych podmiotów ekonomii społecznej oraz wspieraniu już działających.

W celu zgłoszenia się do programu należy wypełnić formularz dostępny tutaj.

Na zgłoszenia jest czas do 15 marca 2023 r.

Dodatkowe pytania trzeba kierować na adres mailowy: natalia.szymanowska@pisop.org.pl lub telefonicznie 534 202 744 (biuro Stow. Centrum PISOP).

Dodaj komentarz