Przejdź do treści

Trwa trzecia edycja programu regrantingowego „Wolntariat do Poznania”

Kilka dni temu rozpoczęła się trzecia edycja programu „Wolontariat do Poznania”.

Jest to program, w ramach którego poznańskie organizacje społeczne, instytucje pożytku publicznego i nieformalne grupy złożone z mieszkańców stolicy Wielkopolski mogą otrzymać środki na działania związane z realizacją inicjatyw rozwijających wolontariat na terenie miasta. Wnioski przyjmowane są do dnia 19 maja 2023 r.

Konkurs „Wolontariat do Poznania” to stworzona przez władze miasta możliwość kompleksowego wsparcie Poznanianek i Poznaniaków mających pomysł na to, jak dobrze i skutecznie pomagać innym. Najważniejszym elementem programu, realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, jest konkurs regrantingowy.

W ramach przedsięwzięcia zwycięzcy otrzymają minigranty.  Będzie ich co najmniej 20. Maksymalna wysokość grantu przewidziana w konkursie to  3000 zł. Środki muszą zostać przeznaczone na inicjatywy wolontariackie. Przypominamy, że  realizować je mogą wszystkie poznańskie instytucje pożytku publicznego, organizacje społeczne oraz nieformalne grupy, które działają pod patronatem organizacji pozarządowych.

Podanie o grant można złożyć na trzy sposoby:

  • za pomocą poczty elektronicznej: regranting@wolontariat.poznan.pl
  • za pomocą poczty tradycyjnej lub kuriera. Wniosek należy wysłać na adres Stowarzyszenie CREO, ul. Kochanowskiego 8a/2, 60-845 Poznań
  • osobiście w siedzibie Stowarzyszenia CREO w godzinach od 9 do 16.

Uwaga!!! Przypominamy, że termin składania dokumentów w bieżącej edycji konkursu regrantingowego upłynie w  dniu 19 maja bieżącego roku o godzinie 16:00. Dotyczy to każdego ze wskazanych powyżej sposobów doręczenia.

Wyniki konkursu pracownicy Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej  ogłoszą do 31 maja 2023 r.

Realizacja projektów może rozpocząć się już w dniu 1 czerwca bieżącego roku. Programy  muszą zostać zrealizowane do dnia 10 grudnia 2023 r.

Przedstawiciele podmiotów, które mogą wziąć udział w konkursie, chcący dowiedzieć się więcej na temat konkursu, mogą porozmawiać z konsultantami od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00. Konsultacje odbywają się online za pomocą adresu poczty elektronicznej: regranting@wolontariat.poznan.pl,  telefonicznie pod numerem 690 251 119 lub stacjonarnie w biurze Stowarzyszenia CREO przy ul. Kochanowskiego 8A/2 Poznań. Uwaga!!! Spotkania stacjonarne z konsultantami odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym.

Oprócz tego zaplanowano również poświęcone programowi spotkania informacyjnie. Najbliższe  z nich odbędzie się stacjonarnie, w dniu 10 maja w siedzibie Stowarzyszenia CREO. Jego początek zaplanowano na godzinę 15:00.

Realizacja programu „Wolontariat do Poznania” stała się możliwa dzięki zaangażowaniu Pań Moniki Danelskiej i Małgorzaty Woźniak, które zasiadają w Radzie Miasta Poznania.

Dodaj komentarz