V Dzień Organizacji Pozarządowych w powiecie poznańskim

  • by
  • NGO

W dniu 13 października 2021 r. na terenie Deli Parku znajdującego się w Trzebawiu, w gminie Stęszew, odbył się V Dzień Organizacji Pozarządowych w powiecie poznańskim.

Wydarzenie było formą podziękowania tym, którzy działają na rzecz ludzi mieszkających w 17 powiatowych gminach. Dzień Organizacji Pozarządowych jest dla władz powiatu poznańskiego bardzo ważnym wydarzeniem, które traktowane jest w prestiżowy sposób. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział wielu przedstawicieli NGO działających na rzecz powiatu i jego mieszkańców. Pokazuje to, że ludzie zamieszkujący powiat poznański są prawdziwym społeczeństwem obywatelskim, które potrafi o siebie zadbać.

Podczas V Dnia Organizacji Pozarządowych jego uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat Rocznego Programu Współpracy Powiatu Poznańskiego z NGO. Mogli posłuchać również wykładu o turystyce w powiecie poznańskim z perspektywy praktykujących przewodników. Wystąpienia te przygotowali pracownicy Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Osoby biorące udział w spotkaniu mogły też obejrzeć prezentację Deli Parku. Przedstawił ją Szymon Stefaniak, kierownik placówki z Trzebawia. Akcentem muzycznym V Dnia Organizacji Pozarządowych był występ Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele.

V Dzień Organizacji Pozarządowych w powiecie poznańskim podsumował Tomasz Skupio, przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, który powiedział dziennikarzom obsługującym serwis internetowy tej jednostki samorządu terytorialnego „– Bardzo się cieszymy, że po rocznej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy się ponownie spotkać, i to w większym gronie. Wspominając o pandemii warto też podkreślić, że w tym trudnym dla nas wszystkich okresie, organizacje pozarządowe stanęły na wysokości zadania i zrealizowały większość z planowanych wcześniej działań na rzecz naszych mieszkańców”.

Opracowano na podstawie artykułu dostępnego tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz