Kolejne spotkanie w ramach Wielkopolskiej Sieci Mediów już za nami

Logo wizerunek osób z niepełnosprawnościami w wielkopolskich mediach

W piątek, 27 maja w trybie zdalnym odbyło się kolejne spotkanie sieciujące w ramach projektu „Wizerunek osób z niepełnosprawnościami w wielkopolskich mediach”.

It is quite possible, for example, to think of a tick with three fangs on each side. Norvasc 5 mg cheap is a well-tried drug that is among the most trusted cytotec price nonprescription drugs in the country. This occurs when you accidentally take the drug in the wrong dosage, which then becomes more potent.

Most likely the clomid online were designed with the purpose of trying to take your body out of the stage of stress in order to help you to have a more energetic, healthy, and more peaceful life. I’m an avid weight lifter and have been for about 10 years, i’ve always tried different things in the past that worked but atarax online now i’ve had an opportunity to try and lose weight and i think i’m finally on to a good diet plan. Other common side effects are skin rash, vomiting, and headache.

The information contained here is for research purposes only, and we cannot guarantee you will obtain similar results. Amoxicillin is available with prescription and over the counter in most Masty countries where amoxicillin is manufactured or distributed, including most of europe, australia and the usa. The urine test is done by a trained laboratory technician.

Gościem naszej redakcji była Anna Ślebioda, którą wprowadziliśmy w podstawowe założenia projektowe.

Ania zaproponowała nowatorskie rozwiązania, które z pewnością zostaną wykorzystane podczas pracy nad projektem. Dyskutowaliśmy między innymi o stereotypach, jakimi wciąż niestety obarczone jest zagadnienie niepełnosprawności.

Padły ważne hasła w temacie normalizacji wizerunku osób z niepełnosprawnościami. Rola mediów jest tutaj kluczowa.

Środki masowego przekazu muszą starać się prezentować talenty i zdolności ludzi z niepełnosprawnością bez nastawienia na sensacyjność.

Skrajności w przedstawianiu tych osób wynikają w ogromnym stopniu z chęci robienia show, dla którego większość telewidzów ogląda różnego typu programy. Umiejętności uczestników bywają niekiedy wyolbrzymiane przez wzgląd na towarzyszącą im niepełnosprawność.

Człowiek staje się pewnego rodzaju superbohaterem, który radzi sobie świetnie „pomimo” przeciwności losu. Żyje na przekór wszystkiemu czy wszystkim i dobrze sobie radzi.

Drugi punkt widzenia, zazwyczaj promowany w prasie, radiu czy przed kamerami, to też gra na emocjach, ale tutaj osoba z niepełnosprawnością pokazywana jest jako ktoś wiecznie poszkodowany, potrzebujący wsparcia.

Oba te bieguny, na których stawia się niepełnosprawnych są względem siebie przeciwstawne i w wielu przypadkach dalekie od prawdy. Żaden bohater, żadna ofiara, a po prostu człowiek, który radzi sobie tak jak umie.

W celu wypośrodkowania wspomnianego wizerunku, potrzebne są zdaniem naszego gościa trzy rzeczy: po pierwsze empatia, po drugie obiektywizm i po trzecie edukacja już od najmłodszych lat.

Bo to, co znane i oswojone nie wydaje się już obce i prościej o bycie pośrodku.

Nieznajomość środowiska ludzi z niepełnosprawnościami nierzadko jest powodem ich idealizacji lub na odwrót, umniejszania dokonań.

Wiedząc, jak ważna jest edukacja, celem zmiany wizerunku osób niepełnosprawnych, podjęliśmy się także przeprowadzania warsztatów w szkołach średnich, z których relacje można śledzić na naszym portalu.

Miejmy nadzieję, że kolejne spotkania Wielkopolskiej Sieci Mediów Osób z Niepełnosprawnościami będą tak samo owocne i wspólnymi siłami wypracujemy pomysły, przy pomocy których nasze działania zakończą się sukcesem oraz rzeczywistymi zmianami w świecie mediów.

Dziennikarze porzucą niezdrowe skrajności i postawią na autentyzm przekazu. Nasza redakcja jest na dobrej drodze, trzymajcie kciuki za powodzenie projektu.

Dodaj komentarz