Niepełnosprawny ojciec

Zdjęcie, niepełnosprawny ojciec na wózku inwalidzkim z dziećmi

Publikujemy kolejny artykuł dotyczący niepełnosprawności, napisany przez Krystynę Douroumi i Szymona Fraskę, powstały w trakcie warsztatów dziennikarskich dla uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Niepełnosprawny ojciec. Ojcostwo osób z niepełnosprawnościami naszym okiem

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z niepełnosprawnościami. Nie powinny być one jednak przeszkodą w wychowywaniu lub posiadaniu dzieci. Współczesne technologie nieustannie się rozwijają, co znacznie ułatwia osobom niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie i pomaga w wykonywaniu najzwyklejszych czynności.

Jakiś czas temu, jedno z nas zetknęło się z omawianą w tytule artykułu sytuacją. Podczas letniego spaceru w pobliżu ośrodka wypoczynkowego spostrzegło dosyć niskiego mężczyznę z rodziną. Gdy po chwili zbliżyło się do niego, zauważyło że jego kończyny różnią się od tych części ciała innych ludzi. Jego ruchy były bardzo powolne i nie miały w sobie płynności. Osoba ta miała protezy. Człowiek ten nie posiadał dwóch górnych kończyn i jednej dolnej. Mimo to może, dzięki technologii realizować się jako mąż i ojciec.

Bardzo nas to cieszy, że rozwój nowoczesnych technologii powoduje to, że ludzie z niepełnosprawnościami mogą spełniać się jako rodzice i pełnić wiele innych ról społecznych, które dawniej były zastrzeżone tylko dla osób w pełni sprawnych. Jest to bowiem jedno z najważniejszych osiągnięć naszych czasów.

Krystyna Douroumi

Szymon Fraska

Dodaj komentarz