Przejdź do treści

Niepełnosprawny ojciec

Zdjęcie, niepełnosprawny ojciec na wózku inwalidzkim z dziećmi

Publikujemy kolejny artykuł dotyczący niepełnosprawności, napisany przez Krystynę Douroumi i Szymona Fraskę, powstały w trakcie warsztatów dziennikarskich dla uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

The body of steroid drugs can be used to treat numerous types of diseases. There map is no specific order form which needs to be filled. Topical tamoxifen buy online is not associated with the risk of thromboembolic events when compared to other methods of therapy.

You can also order from your home or even your pet’s home. Amoxicillin for sinus infection https://ridefinder.de/reiseversicherung/ without prescription canada. I did a good deal of searching for an effective product but had to give up.

Niepełnosprawny ojciec. Ojcostwo osób z niepełnosprawnościami naszym okiem

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z niepełnosprawnościami. Nie powinny być one jednak przeszkodą w wychowywaniu lub posiadaniu dzieci. Współczesne technologie nieustannie się rozwijają, co znacznie ułatwia osobom niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie i pomaga w wykonywaniu najzwyklejszych czynności.

Jakiś czas temu, jedno z nas zetknęło się z omawianą w tytule artykułu sytuacją. Podczas letniego spaceru w pobliżu ośrodka wypoczynkowego spostrzegło dosyć niskiego mężczyznę z rodziną. Gdy po chwili zbliżyło się do niego, zauważyło że jego kończyny różnią się od tych części ciała innych ludzi. Jego ruchy były bardzo powolne i nie miały w sobie płynności. Osoba ta miała protezy. Człowiek ten nie posiadał dwóch górnych kończyn i jednej dolnej. Mimo to może, dzięki technologii realizować się jako mąż i ojciec.

Bardzo nas to cieszy, że rozwój nowoczesnych technologii powoduje to, że ludzie z niepełnosprawnościami mogą spełniać się jako rodzice i pełnić wiele innych ról społecznych, które dawniej były zastrzeżone tylko dla osób w pełni sprawnych. Jest to bowiem jedno z najważniejszych osiągnięć naszych czasów.

Krystyna Douroumi

Szymon Fraska

Dodaj komentarz