17. urodziny Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej

Dzisiaj, to jest w dniu 26 lutego 2021 r. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka świętuje swoje 17. urodziny. Z niewielkiej organizacji, która w 2004 r. nie miała funduszy, ani nawet kąta do pracy, wyrosła na fundację, która regularną opieką otacza ponad 200 osób z niepełnosprawnością, przygotowuje je do niezależnego życia i buduje świat, w którym nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe.

„- Covid -19 postawił przed Fundacją zupełnie nowe problemy i wyzwania… Gdy okazało się, że nie można prowadzić zajęć i spotkań w realu, w ciągu tygodnia zostały one przeniesione do Internetu! W trybie ekspresowym testowane były różne narzędzia, tworzone grupy, żeby wspierać się wewnątrz zespołu. Specjaliści, którzy pracują z Podopiecznymi Fundacji szukali pomysłów i rozwiązań, żeby w sposób angażujący prowadzić zajęcia. Mistrzostwem było prowadzenie zajęć w pływania – na sucho, w trybie online!” – mówi Zuzanna Janaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Pomału fundacyjne życie wraca do normy. W mieszkaniach treningowych osoby z niepełnosprawnością uczą się niezależnego życia! Koszykarze rozpoczęli treningi i wyjeżdżają na pierwsze turnieje, specjaliści pracują z Podopiecznymi nadrabiając zaległości. Nie ma jeszcze spotkań w większych grupach i za tym bardzo wszyscy tęsknią…

Wielkie marzenie – Osada Janaszkowo…

Ilość próśb o wsparcie i potrzeba zapewnienia specjalistycznej rehabilitacji są tak duże, że Fundacja postanowiła stworzyć nowy ośrodek! Od gminy Ślesin otrzymała do użytkowania budynek w Wąsoszach wymagający kapitalnego remontu, przebudowy i dostosowania.

W sierpniu ubiegłego roku ruszyły prace! To tutaj dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu darczyńców powstaje Osada Janaszkowo.  To tutaj kolejni niepełnosprawni nauczą się żyć mimo niesprawnych rąk i nóg, zmienią swoje życie, podniosą się i uwierzą, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w spełnianiu marzeń.

Osada Janaszkowo to miejsce szczególne. Tutaj, w Wąsoszach świętej pamięci doktor Piotr Janaszek prowadził jeden z pierwszych obozów dla dzieci kalekich w końcu lat 70-tych (wtedy jeszcze osoby z niepełnosprawnością nazywano kalekimi). Osada Janaszkowo powstaje w oparciu o wartości i idee, według których żył i pracował.

Jak pisał Paulo Coelho „To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest takie fascynujące”. W części przyziemia trwają prace wykończeniowe. Za kilka tygodni uruchomione tu zostanie nowoczesne centrum rehabilitacji. Przed Fundacją kolejne wielkie wyzwanie – parter i piętro, gdzie mieścić się będzie część mieszkalno – treningowa. I właśnie na tę część Fundacja cały czas zbiera fundusze! Każdy może pomóc, a teraz jest ku temu świetna okazja – 17. urodziny!

Jak możesz pomóc?

Wesprzyj urodzinową zbiórkę już teraz https://platnosci.ngo.pl/c/4084

Wpłać darowiznę na konto Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
nr rachunku: 78 1050 1735 1000 0024 2547 0123.

Przekaż Fundacji swój 1% podatku: KRS 0000 197 058.

Osoby mające pytania lub  pomysły na udzielnie pomocy Fundacji proszone są o kontakt: kontakt@podajdalej.org.pl.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz