Czy InPost wyjdzie naprzeciw niepełnosprawnym?

Na zdjęciu szereg paczkomatów InPost

W ciągu kilku najbliższych miesięcy InPost ma zamiar wprowadzić zmiany, które ułatwią osobom niepełnosprawnym korzystanie z Paczkomatów – wynika z informacji zamieszczonej na portalu www.reha-news.pl.

Osoby z niepełnosprawnościami zmagają się z trudnościami w obsłudze paczkomatów. Mam tutaj na myśli między innymi problemy w dostępie z poziomu wózka inwalidzkiego do wyżej położonych skrytek. Z podobnymi sytuacjami borykają się również osoby niskorosłe.

Do sprawy odniósł się rzecznik firmy InPost – Wojciech Kądziołka.

– Problem ten został przez nas zidentyfikowany i mogę zapewnić, że na przełomie II i III kwartału powinno zostać wdrożone rozwiązanie, które pozwoli wybrać dogodną dla nas część Paczkomatu z której będziemy mogli odebrać przesyłki – przekazał rzecznik dziennikarzom cytowanego portalu.

Lepszą funkcjonalność można by zapewnić już na samym początku, w procesie zamawiania przez nadawcę usługi. Jak zwykle w takich sprawach trzeba jednak poczekać na rozwiązanie. Oby nie za długo.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz