7 listopada świętujemy Dzień Kotleta Schabowego

Wiele osób nie może sobie wyobrazić rodzinnego obiadu bez kotleta schabowego, dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że danie to ma swoje święto.

W najbliższą niedzielę, to jest 7 listopada 2021 r. w naszym kraju obchodzone jest święto kotleta schabowego. Chrupiące, soczyste mięso w złotej panierce, z którego składa się popularny schabowy jest tradycyjnym elementem kuchni polskiej.  W ostatnich latach Polacy starają się urozmaicać swoje menu. Nasi rodacy coraz częściej eksperymentują ze smakami, próbują specjałów z różnych regionów świata. Mimo to, Polacy cenią wciąż to, co gotowały ich mamy i babcie. Dzięki temu chętnie wracają do dawnych i tradycyjnych przepisów. Dla wielu naszych rodaków synonimem dobrego, niedzielnego obiadu jest właśnie kotlet schabowy z ziemniakami w towarzystwie  sałaty, smażonej kapusty lub mizerii. Schabowy coraz częściej gości na naszych stołach również obok frytek, pieczonych ziemniaków lub puree.

Smacznego !!!

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz