Akcja „Kropla dobra”

Na zdjęciu torba z napisem „Kropla dobra – Poznań dziękuje za osocze”

Bilety do teatru, kina, ogrodu zoologicznego i na miejskie pływalnie – to forma podziękowania, jaką w ramach akcji „kropla dobra” Miasto Poznań kieruje w stronę ozdrowieńców.

Podarunki” otrzymają Ci z nich, którzy oddadzą osocze. W ten sposób miasto chce okazać szacunek dawcom i wesprzeć służby medyczne w ratowaniu życia i zdrowia chorych na Covid-19.

Osocze osób, które przechorowały Covid-19, zawiera przeciwciała mogące wspomagać leczenie innych chorych, zwłaszcza tych z ciężkimi objawami zakażenia.

Zachęcam wszystkich ozdrowieńców, by oddali osocze, jeśli tylko spełniają niezbędne warunki. Sam miałem okazję to zrobić i mogę zapewnić, że procedura nie jest skomplikowana, a samo pobieranie nie boli” – wyjaśnia Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

W akcji “Kropla dobra” mogą wziąć udział wszyscy ozdrowieńcy, którzy oddadzą osocze w poznańskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, niezależnie od miejsca zamieszkania. Uwaga: mogą to zrobić tylko osoby, które:

  1. spełniają podstawowe kryteria kwalifikacji dla dawców krwi,
  2. przechorowały Covid-19, bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (potwierdzone testami, bądź wpisem w aplikacji pacjent/gabinet.gov.pl), zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe,
  3. odczekały 14 dni od zakończenia izolacji lub od daty uzyskania dodatniego wyniku badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2
  4. są w wieku 18-65 lat;

Więcej informacji na temat oddawania osocza można przeczytać na stronach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu: www.rckik.poznan.pl/osocze-ozdrowieńców.

Informacje o akcji “Kropla dobra” oraz jej regulamin dostępne są na stronie: www.poznan.pl/kropladobra

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz