Świętuj Dzień Motyla wraz z Hospicjum Palium

Plastikowe motyle na drewnianych patykach, rozdawane co roku z okazaji Dnia Motyla na poznańskim Placu Wolności

21 marca 2021 r. Hospicjum Palium zaprasza wszystkich do świętowania Dnia Motyla.

Celem obchodów jest zwiększanie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi każdego z nas na potrzeby drugiego człowieka. Obchody w poprzednich latach połączone były z Marszem Na Tak, organizowanym przez Stowarzyszenie Na Tak. Przemarsz ten kończył się na poznańskim Placu Wolności. Dzięki niemu udawało się zwrócić uwagę spotykanych przechodniów na potrzeby osób z zespołem Downa i pacjentów poznańskiego Hospicjum Palium. Tego dnia Hospicjum solidaryzowało się z podopiecznymi Stowarzyszenia Na Tak, gdyż 21 marca, to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Dzień Motyla określany inaczej mianem Dnia Wrażliwości ma na celu kształtowanie postaw i umiejętności dostrzegania wokół nas tych, którzy są słabsi lub chorzy. Mimo pandemii, która uniemożliwi tradycyjny marsz, Hospicjum chce zaprosić wszystkich ludzi do świętowania Dnia Motyla w nieco innym wymiarze!

Hospicjum zachęca wszystkich do rozejrzenia się po okolicy, w której mieszkają. Może znają ktogoś osamotnionego lub schorowanego? W ramach tegorocznych obchodów Dnia Motyla wystarczy udzielić tym osobom jakiejś drobnej pomocy, gdyż każdy mały gest może rozświetlić cały dzień i poprawić dobrostan napotkanej osoby.

Więcej informacji o Dniu Motyla tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz