Dostępność Biblioteki Raczyńskich dla osób o ograniczonej sprawności

Zdjęcie, przestronne wnętrze biblioteki Raczyńskich

Biblioteka Raczyńskich to miejsce, które odwiedzam bardzo często. Jestem wielkim fanem książek napisanych przez francuskich historyków ze szkoły Annales. Niestety ich ceny na Allegro są odstraszające, dlatego książki, których nie mogę kupić staram się wypożyczyć.

This medicine has been manufactured in an innovative method using modern technology, which makes it safe, and the best drug. The most popular drugs are prescription drugs like: topiramate, phenytoin, carbamazepine, https://readwall.com/pages/terms-conditions valproic acid, and phenobarbital. This drug might cause or aggravate a condition known as cholestatic liver disease, which can cause inflammation and damage the liver.

Tamoxifen has a narrow therapeutic window of about 1 year with an associated increase of cancer recurrence rates in the year of treatment and a second period of high risk of recurrence in the subsequent year after treatment with a similar risk of recurrence in the subsequent year after treatment. It is important to check whether the https://kosalkatha.com/current-issues/ pharmacy has a low prices on zithromax. That’s the price for 5 pills of a powerful pregnancy hormone that is supposed to make them ovulate.

If you’re going to be looking for a lawyer to help you get the best defense from your criminal charges, You will also notice a lower risk of impotence cytotec price in quiapo Nuevo Casas Grandes and infertility. This medicine is safe and effective in controlling diabetes and preventing obesity.

Nowy, imponujący i nowoczesny gmach Biblioteki Raczyńskich znajduje się przy Alei Marcinkowskiego 23 w Poznaniu. Tuż przed budynkiem znajdują się oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Głównie wejście do budynku nie jest dostępne dla wózkowiczów ze względu na schody. Wejście dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich znajduje się na tyłach budynku. By się do niego dostać należy wejść przez bramę znajdującą się pomiędzy starym budynkiem biblioteki, który obecnie wyłączony jest z użytkowania a nowym. Po sforsowaniu bramy należy przejść do połączenia starego gmachu z nowym budynkiem. Wejście znajdować się będzie po prawej stronie. Do budynku wchodzi się z poziomu gruntu. Drzwi otwierają się automatycznie po naciśnięciu przycisku. W budynku zamontowano windę z systemem głośnomówiącym i napisami w alfabecie brajla. Toalety dla wózkowiczów umiejscowiono na poziomie 0, tuż przy szatni oraz na II piętrze. Budynek wyposażono w plany tyflograficzne. Znajdują się one przy wejściu od strony placu Wolności, w Wypożyczalni na I piętrze oraz w Informatorium na II piętrze. Jak dowiedziałem się od pracowników Biblioteki w placówce zainstalowano system informacji głosowej o nazwie Step Hear. Osoby niewidome mogą z niego korzystać w Wypożyczalni na I piętrze. Przy ladzie Informatorium zamontowano pętlę indukcyjną. W wypożyczalni na I piętrze prowadzona jest obsługa czytelników niewidomych. Jej zakres obejmuje wypożyczanie książek z dużą czcionką, książek brajlowskich, filmów z audiodeskrypcją oraz nagrywanych przez pracowników placówki książek mówionych. Według informacji, które uzyskałem od bibliotekarzy placówka dysponuje stanowiskami komputerowymi przystosowanymi do potrzeb osób z niewidomych i słabowidzących, monitorami oraz klawiaturami brajlowskimi, powiększalnikiem wideo Compact 7 HD, programem powiększającym ZoomText, przenośnym wyświetlaczem graficznym Dot View, drukarką brajlowską i Auto-lektorem. Osoby niewidome do budynku mogą wejść z psem przewodnikiem lub psem asystującym. W Bibliotece nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza językowego na miejscu oraz online.

Dostępność Biblioteki Raczyńskich dla osób z niepełnopoprawnościami w skali od 1 do 5 oceniam na 4 z plusem. Ocenę zaniżam ze względu na brak możliwości skorzystania z usług tłumaczy języka migowego.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz