Przejdź do treści

Dostępność Ogrodu Botanicznego w Poznaniu dla osób niepełnosprawnych

Ogród Botaniczny w Poznaniu to dla mnie wyjątkowe miejsce na mapie stolicy Wielkopolski. Już jako dziecko uwielbiałem odwiedzać „botanik” i podziwiać znajdujące się w nim rośliny. Z lat dziecięcych pamiętam niepowtarzalny klimat tego parku i jakąś niewytłumaczalną magię tego miejsca, które co roku odwiedzaliśmy 1 maja. W miniony piątek odwiedziłem Ogród służbowo, po to by zbadać jego dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.

Priligy 30 mg kullanım için bir özel priligy 30 mg kullanım için deneyimli bir özel priligy 30 mg için kullanılmaktadır. The average cost of tamoxifen for a Al Hindīyah waar kamagra bestellen 30 year period was ,900. Lysine and protein consumption was associated with increased mortality in older women.

In the uk, the drug was approved in 2004, but not for the treatment of hiv infection, but only for the treatment of hiv infection. Nexium 20mg 40mg tablets are used to Letchworth prevent or relieve premenstrual syndrome (pms). If you're taking cymbalta, you know how important it is to take it regularly and in the recommended dose.

Ogród Botaniczny jest to nie tylko jeden z najpiękniejszych poznańskich parków. Miejsce to pełni również funkcję placówki naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. W parku znajduje się olbrzymia kolekcja roślin. Składa się ona z około 7000 gatunków z niemal wszystkich stref klimatyczno -roślinnych naszej planety. Florę można oglądać w następujących działach: roślin ozdobnych, geograficznym, ekologicznym, systematycznym, biologii i zmienności roślin.

Poznański Ogród Botaniczny obejmuje powierzchnię wielkości 22 hektarów. Mimo wielkości miejsce to jest przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami. Alejki w parku pokryte są asfaltową nawierzchnią, która w wielu miejscach jest niestety bardzo mocno spękana. W kilku miejscach podłoże składa się z betonowych płyt lub ziemi. W dużej części „botaniku” powierzchnia jest niemal płaska. Niedostępne dla zwiedzających jest alpinarium, ze względu na swój kształt. W Ogrodzie Botanicznym znajduje się również piaskownica, niedostępna dla wózkowiczów. By się do niej dostać trzeba przejść po piasku, którego jest w jej otoczeniu bardzo dużo. W parku mieści się restauracja dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, dzięki podjazdowi. Na jej wschodniej stronie znajduje się toaleta dostępna dla osób poruszających się wózkach inwalidzkich. By się do niej dostać należy pokonać nierówną nawierzchnię, złożoną z betonowych płytek. Na drodze do niej znajdują się również odpływy wody, na których umieszczono żelazne płyty, umożliwiające przejazd. W „botaniku” brak ułatwień dla osób niewidomych i niesłyszących.

W skali od 1 do 5 dostępność poznańskiego Ogrodu Botanicznego dla osób z niepełnosprawnościami oceniam na 4. Ocenę zaniżają brak udogodnień dla osób niewidomych i niesłyszących.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz