Przejdź do treści

Dostępność Referatu promocji, kultury, ochrony zdrowia, pożytku publicznego i sportu Urzędu Miasta Nekla

logo urzędu miasta i gminy nekla

Budynek Referatu promocjikultury, ochrony zdrowia, pożytku publicznego i sportu Urzędu Miasta i Gminy Nekla mieści się w budynku przy ulicy Wiosny Ludów 2b. W zimny grudniowy dzień zbadałem jego dostępność dla osób o ograniczonej sprawności.

Przed budynkiem Referatu znajduje się 1 oznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku można wejść od ulicy Wiosny Ludów lub od strony hurtowni budowlanej. Referat znajduje się na piętrze placówki. By sforsować wejście od strony ulicy Wiosny Ludów trzeba pokonać schody. Natomiast wejście przy hurtowni budowlanej jest dostępne dla osób o ograniczonej sprawności. W budynku zamontowano windę. Mieści się ona tuż przy wejściu od strony hurtowni budowlanej. Dla wózkowiczów dostępne są wszystkie korytarze i pomieszczenia na piętrze. Toalety są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Według zapewnień urzędników do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Jak powiedzieli mi pracownicy Referatu osoby niesłyszące mogą skorzystać z usług tłumacza języka migowego, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w urzędzie, rzecz jasna z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Ogólnie dostępność Referatu oceniam na 4 z plusem (w skali od 1 do 5). W moim odczuciu w budynku przydały by się oznaczenia brajlowskie w windzie i budynku oraz dźwiękowy sygnał naprowadzający do wejścia od strony hurtowni budowlanej.

Dodaj komentarz