Przejdź do treści

IV Forum Amputacji tuż tuż

W połowie października warto pojawić się w Krakowie! Wszystko dlatego, że w dniach 13-14 października odbędzie się tam IV Forum Amputacji.

Mowa o konferencji naukowo-szkoleniowej, która ma dotyczyć przede wszystkim przybliżenia zagadnień związanych z kompleksową opieką nad osobami po amputacjach.Tegoroczna edycja ma odbyć się w myśl hasła: „Kobieta po amputacji”.

W trakcie bezpłatnej konferencji kwestie amputacji podejmą w formie wykładów fachowi eksperci.

Konferencja potrwa dwa dni, 14 października będzie miało miejsce towarzyszące Forum szkolenie “Praca z blizną po amputacji”.W nadchodzącej odsłonie oprócz amputacji kończyn, zostanie podjęty również temat mastektomii i profilaktyki raka piersi.

Wydarzenie dedykowane jest szerokiemu gronu: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, techników ortopedów, psychologów, studentów i przedstawicieli innych grup zawodowych, które w swojej pracy napotykają pacjentów po zabiegu amputacji.

W roli wykładowców wystąpią wybitni specjaliści z kraju i zagranicy, którzy dopilnują wysokiego poziomu merytorycznego konferencji, między innymi dr Alfred van der Meer, lekarz rehabilitacji praktykujący w holenderskim Doorn, a także dr Tawnee Sparling, lekarka rehabilitacji związana z Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda, jednym z największych ośrodków medycznych należących do armii Stanów Zjednoczonych.

W planie Forum Amputacji szereg interesujących wykładów między innymi lekarzy, protetyków, psychologów. Poruszymy tematykę związaną z leczeniem onkologicznym, osteointegracją, problemami skóry w obrębie kikuta, protezami kończyn górnych oraz kobiecym amp futbolem. Będziemy gościć wspaniałych prelegentów z Holandii, Ukrainy oraz połączymy się z reprezentantką ośrodka dla weteranów po amputacji z USA. Zwieńczeniem Forum będzie w tym roku debata, w której zaproszone gościnie opowiedzą swoją kobiecą historię amputacji –mówi na łamach www.niepelnosprawni.pl dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione z Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, kierowniczka merytoryczna konferencji.

Wydarzenie ma odbyć się w Aparthotelu Lwowska 1 w Krakowie. Lekarze biorący udział w części wykładowej oraz szkoleniu mogą starać się o punkty edukacyjne.

Za przygotowanie konferencji odpowiadają: Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu oraz Fundacja Poland Business Run, organizacje skoncentrowane na wsparciu osób po amputacjach i mastektomii, a także Instytut Fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Program Forum Amputacji, a także rejestracja na wydarzenie możliwa pod adresem: www.forumamputacji.pl.

Dodaj komentarz