Jeden chromosom więcej i milion powodów do dumy

Na zdjęciu Colette Divitto podczas ugniatania ciasta

Colette Divitto jest Amerykanką i przyszła na świat w Karolinie Północnej. Kiedy skończyła studia, starała się znaleźć zajęcie, które przyniesie jej dochód. Pracodawcy jednak zamykali przed nią drzwi.

Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i założyła własną działalność. Kobieta prowadzi obecnie firmę o nazwie „Colletty’sCookies”, a w pracy zajmuje się wypiekaniem ciastek domowej roboty.

Właścicielka firmy jest jednocześnie jej dyrektorem generalnym i operacyjnym, a wśród swoich współpracowników posiada aż 15 pracowników, którzy tak jak ona mają zespół Downa.

Wartość jej biznesu szacuje się na 1,2 mln dolarów. Właścicielka nie myśli jednak tylko o swoich przychodach, ale skupia się na misji, by dać szansę pracy innym osobom, które posiadają jeden chromosom więcej.

Collette swoją postawą udowadnia, że warto wierzyć we własne marzenia i dążyć do ich realizacji, nawet kiedy nie wierzą w nie inni, próbując zasiać w człowieku zwątpienie. Być może to truizm, jednak w tym przypadku okazał się prawdziwy.

Dodaj komentarz