Ostrów Wielkopolski: Nowy budynek Przedszkola numer 2 „Jarzębinka” oddany do użytku!

Zdjęcie, sala przedszkolna

W Ostrowie Wielkopolskim oddano do użytku  nowy budynek Przedszkola numer 2 „Jarzębinka”. W  nowo wybudowanej placówce będzie mogło bawić się i uczyć około 300 dzieci, w tym maluchy z niepełnosprawnościami.

Obiekt posiadającego 12 grup przedszkola mieści się przy ulicy Staroprzygodzkiej. Każda z nich dysponuje łazienką, szatnią i zapleczem magazynowym. Dzieciaki będą mogły też bezpośrednio z sal wychodzić na plac zabaw. Jest też możliwość skorzystania ze znajdującego się w sąsiedztwie ogródka oraz parkingu. Placówka posiada również  salę logopedyczną, pokój pielęgniarski oraz pomieszczenia magazynowo-socjalne. Sale przedszkolne pochwalić się mogą znajdującym się w nim sprzętem audiowizualnym, między innymi magicznym dywanem czy interaktywną podłogą do gier. Powierzchnia przedszkola wynosi ponad 2000 metrów kwadratowych.

Placówka jest przedszkolem ekologicznym, wybudowanym w technologii skandynawskiej. Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Mikołaj Kostka, wskazał nowatorskie rozwiązania, jakie zastosowano podczas budowy obiektu. Odnawialne źródła energii oraz panele fotowoltaiczne pozwolą pozyskać na jego potrzeby prąd, natomiast zbiorniki retencyjne dostarczą wodę do znajdującego się przy przedszkolu ekologicznego ogródka.

Jak powiedziała dyrektorka placówki, Beata Kieliba, przedszkole dostępne jest dla dzieci z niepełnosprawnościami. Według niej każde dziecko, które podejmie edukację w tym przedszkolu, będzie miało okazję nie tylko do rozwijania talentów, ale też do wyrównania deficytów, z którymi przyjdzie.

Do przedszkola w pierwszej kolejności przyjęte zostały dzieciaki uczęszczające do tej pory do Przedszkola numer 2, które swoją siedzibę miało w Szkole Podstawowej nr 6. Jak powiedziała 18 września  Polskiej Agencji Prasowej  Anna Woźnica z ostrowskiego magistratu, z uwagi na działania wojenne w Ukrainie oraz fakt, że nie wiadomo było, kiedy budowa placówki dobiegnie końca, prowadzona jest w przedszkolu rekrutacja uzupełniająca. Jest zatem jeszcze sporo wolnych miejsc. Woźnica dodała również, że na 30 września zaplanowano otwarcie przedszkola dla dzieci z niepełnosprawnościami z oddziałami żłobkowymi, posiadającego także 300 miejsc.

Inwestycja zrealizowana  została w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.

Dodaj komentarz