„Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu” – warto przeczytać

Grafika promująca publikację pt. „Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu”

Powstała bezpłatna publikacja na temat autyzmu. Dedykowana ona jest wszystkim, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę odnośnie spektrum. Poradnik zatytułowany został „Pasjonatki. O dziewczynach w spektrum autyzmu”.

Cenną informacją jest to, że publikacja stworzona została nie z pozycji obserwatora, ale osób, które znają to zagadnienie z autopsji.

Autorkami są Ewa Furgał, Dorota Kotas, Karolina „Szarosen” Plewińska oraz Katarzyna Zwolska-Płusa. Wszystkie te kobiety na co dzień „znajdują się” w spektrum autyzmu. Skorzystać z tej pozycji mogą również nauczyciele, uczniowie i wszelkiego rodzaju placówki pomocy psychologicznej.

Książkę wydała Fundacja Dziewczyny w Spektrum, a można w niej znaleźć przeróżne porady, poparte nie tylko własnym doświadczeniem, ale także faktami naukowymi.

Wydanie zawiera między innymi wskazówki dotyczące doświadczeń mężczyzn i kobiet w spektrum autyzmu, a także opisy mówiące o specyfice kobiecego autyzmu oraz sugestie, jak można wspierać autystyczną młodzież i dorosłych w życiu i codziennych wyzwaniach, takich jak: szkoła, praca czy inne przedsięwzięcia.

Publikację można pobrać za pośrednictwem linku dostępnego tutaj

Dodaj komentarz