Pochylmy głowy przed bohaterami Powstania Wielkopolskiego

W tym roku pandemia znów pokrzyżowała szyki, jeżeli mowa o większych zgromadzeniach. Najbardziej niepocieszeni pozostaną zapewne miłośnicy historii.

Przez wzgląd na zagrożenie rozprzestrzenianiem się COVID-19 zrezygnowano ze zwykle przyciągających tłumy poznaniaków tradycyjnych obchodów ku czci zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Ceremonia „przeniesie się” do Internetu. Uroczystości złożenia kwiatów przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu odbędą się bez udziału publiczności.

Transmisja rozpocznie się o godz. 16:40 i będzie można ją śledzić za pośrednictwem strony www.27grudnia.pl.

„Niestety pandemia uniemożliwia nam tłumne świętowanie. Zapraszam więc do śledzenia przekazu online z uroczystości przy pomniku Powstańców Wielkopolskich […] Razem, choć osobno, pochylmy głowy przed bohaterami, którym zawdzięczamy wolność Wielkopolski” – apelował Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Nie zapominajmy, szczególnie w okresie świątecznym o roli i nieocenionej wadze Powstania Wielkopolskiego, które niepodważalnie przyczyniło się do zjednoczenia naszego kraju. Cześć i chwała bohaterom!

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz