Pomóż dziecku uwierzyć we własne marzenia i ufunduj Indeks Sukcesów

Na zdjęciu dorastająca dziewczynka

Ruszyła kolejna edycja Akademii Przyszłości – to bardzo ważna inicjatywa, która może pomóc przywrócić dzieciom wiarę we własne umiejętności.

Z danych raportu Stowarzyszenia WIOSNA wypływają bardzo niepokojące informacje na temat samooceny uczniów polskich szkół.

„Niestety aż co trzeci uczeń w Polsce rezygnuje ze starań, gdy uznaje, że nie jest wystarczająco dobry w danej dziedzinie. Ponad połowa uczniów uważa, że poniesione porażki to rezultat bycia „za mało uzdolnionym lub uzdolnioną” – czytamy na stronie Akademii Przyszłości.

„Wykreśl zwątpienie, uruchom marzenia” – to treściwe, ale motywujące i prawdziwe hasło ma za zadanie zachęcać dorosłych do ufundowania Indeksów Sukcesu dzieciom, które zamierzają wziąć udział w tegorocznej edycji programu.

„Każdy indeks to szansa na zmianę w życiu jednego z 1800 dzieci” – informuje Akademia.

Rola Darczyńcy jest w Akademii nie do przecenienia. Po pierwsze gwarantuje on wsparcie dla konkretnego małego studenta, po drugie dorosły może obserwować, jak wzrasta dziecięca motywacja do nauki i wiara we własne możliwości.

Dzięki zaangażowaniu Darczyńcy (w tym finansowemu poprzez ufundowanie Indeksu Sukcesów), do ucznia trafia komunikat, że jest ktoś, komu nieobojętne są małe marzenia o dokonywaniu wielkich rzeczy!

„To bardzo ważne, bo aż 71% Dzieci włączanych do Akademii w siebie nie wierzy, ma niską samoocenę. Przy wsparciu Darczyńców od 2003 r. udało się pomóc ponad 16 tys. małych studentów. Tylko w ramach edycji 2021/2022 programem Akademii obejmiemy ok. 1800 Dzieci. Ty również możesz pomóc” – zachęcają organizatorzy całej akcji.

Poznać indywidualne historie dzieci oraz przyłączyć się do wsparcia w ufundowaniu Indeksu Sukcesów można tutaj.

Dodaj komentarz