Przejdź do treści

Praktycznych wskazówek nigdy dość

Powstała nowa, wartościowa publikacja Kultury Wrażliwej pt. „Jak dobrze zamówić audiodeskrypcję”.

„Równy dostęp do kultury wydaje się czymś oczywistym. Efektownie brzmi jako hasło i deklaracja. Dopiero niedawno wprowadzona została ustawa, która nakłada na instytucje publiczne obowiązek udostępniania wydarzeń czy budynków osobom z różnego rodzaju potrzebami, w tym osobom z niepełnosprawnościami. Pojawiła się konieczność zmiany, lecz należy pamiętać, że każda zmiana to proces. Powinien on być przemyślany i zaplanowany, najlepiej we współpracy z ekspertami i odbiorcami o szczególnych potrzebach” – czytamy na stronie www.kulturawrazliwa.pl.

Zespół Kultury Wrażliwej spotkał się z ekspertami zajmującymi się dostępnością oraz specjalistami z zakresu zamówień publicznych i tak powstała wspomniana publikacja – opowiada ona o audiodeskrypcji jako o przedmiocie zamówienia publicznego tak, by ułatwić instytucjom kultury czy instytucjom publicznym zamówienie audiodeskrypcji wysokiej jakości.

„Opisujemy tu warunki przeprowadzenia dobrego zamówienia publicznego. Nazywamy kryteria jakościowe, przede wszystkim jednak zwracamy uwagę na konieczność planowania i konsultowania przedmiotu zamówienia z tymi, którzy posiadają konkretną wiedzę na dany temat” – informują autorzy.

Jest to bardzo cenna i pomocna inicjatywa. Oby takich było jak najwięcej!

Publikację „Jak dobrze zamówić audiodeskrypcję” można pobrać tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz