Spektakl Jabłonka z audiodeskrypcją podczas Small Size Days

Plakat promujący Small Size Days

Art Fraction Foundation, poznańskie Centrum Sztuki Dziecka i Teatr Atofri zapraszają  na cykl wydarzeń online „Small Size Days, czyli święto sztuki dla najmłodszych!”.

W najbliższą sobotę, 30 stycznia 2021 o godzinie 17:00 i dzień później, 31 stycznia o godzinie 12:00 Art Fraction Fundation zaprasza na słuchowisko „Wielkie rzeczy”. Najmłodsi widzowie będą mieli okazję poznać trójkę wyjątkowych przyjaciół – Lisa, Niedźwiedzia i Zająca. Bohaterowie słuchowiska pokażą jak wspaniale potrafią się  bawić, a dzieci zapoznają się z ich przygodami.

O projekcie możecie poczytać tutaj.

Wydarzenie będzie realizowane wyłącznie w sferze audio. Wrażeń wzrokowych dostarczyć może książka o tytule „Wielkie rzeczy”. Zaproszenie na słuchowisko online oraz i książkę naklejki w cenie 45 zł zamówić można wypełniając formularz dostępny tutaj.

Zestaw można odebrać osobiście – w poznańskim Centrum Kultury Zamek przy ulicy Święty Marcin 80/82.

Poznańskie Centrum Sztuki Dziecka i Teatr Atofri zapraszają na trzy dni, w trakcie których odbędą się całkowicie bezpłatne wydarzenia dostępne online:

  1. Od południa dnia 29 stycznia do godziny 19:00 dnia 31 stycznia 2021 na kanale YouTube Centrum Sztuki Dziecka będzie dostępna dla dzieci płyta Teatru Atofri zatytułowana „Lulajki”. Zawiera ona starodawne pieśni do kołyski, które mają zachęcić najmłodszych do wspólnego śpiewania i do tańca.
  2. Od południa, dnia 30 stycznia do godziny 19:00, dnia 31 stycznia 2021 na kanale YouTube poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka będzie można oglądać spektakl „Jabłonka” teatru Atofri z audiodeskrypcją.

Podstawową inspiracją do stworzenia spektaklu był tekst „Wczora z wieczora” zapisany w Dziełach Oskara Kolberga. Jest to ujmująca prostotą opowieść o jabłonce, na której zakwita czerwono-zielone jabłko. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku od 1 do 6 lat.

  1. 31 stycznia 2021 r. o godzinie 12:00 na platformie Zoom osoby zarejestrowane będą mogły wziąć udział w warsztatach „Kołysanki, mruczanki, lulajki”.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj. W trakcie zajęć dzieci słuchać będą wraz z rodzicami polskich starodawnych pieśni do kołyski. Kołysankom towarzyszyć będzie muzyka grana na akordeonie, altówce i instrumentach perkusyjnych.

Warsztaty adresowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 6 do 18 miesiąca życia.
Więcej informacji o przedsięwzięciu można uzyskać pisząc e-mail na adres: info@sztukaszukamalucha.pl.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz