Przejdź do treści

Przyjdź do Zamku na warsztaty z wolontariatu. Nie pożałujesz!

Zdjęcie, budynek Centrum Kultury Zamek.

Centrum Kultury Zamek organizuje warsztaty z wolontariatu dla uczniów, którzy chcieliby zaangażować się w bezinteresowne pomaganie innym.

Jeżeli uczęszczasz do szkoły i w twojej głowie zrodziło się pytanie jak zacząć swoją wolontariacką przygodę, te warsztaty są właśnie dla Ciebie. Ruszyły właśnie zapisy na wydarzenie i potrwają one do 26 listopada. Wstęp wolny.

Warsztaty będą miały miejsce 6 grudnia w Zamku w godz.14:30-16:00. W trakcie eventu będzie możliwość skorzystania z całego wachlarzu zajęć dedykowanych rozmaitym grupom wiekowym.

Prowadzący zapewne z pasją opowiedzą o możliwościach, jakie otwierają się przed uczestnikami wolontariatu w szkołach czy firmach. Wytłumaczą również, jak dołączyć do Europejskiego Korpusu Solidarności, a także jak przeprowadzić promocję działań wolontariackich w social mediach.

Charakterystyka poszczególnych warsztatów, informacje o prowadzących i linki do formularzy zgłoszeniowych znajdują się na stronie www.poznan.pl w zakładce „Warsztaty dla wolontariuszek i wolontariuszy”.

W rekrutacji obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zatem: kto pierwszy, ten lepszy. Ewentualne pytania dotyczące zajęć można zawrzeć w mailu na adres: wolontariat@um.poznan.pl.

W warsztatach mogą wziąć udział także osoby niepełnoletnie, ale ich formularz rejestracyjny musi zostać wypełniony przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Oprócz warsztatów 6 grudnia w CK Zamek odbędą się też targi wolontariatu. Wydarzenie towarzyszyć będzie tegorocznej edycji Poznańskiego Wolontariusza Roku. Trwa obecnie kolejny etap konkursu, w ramach którego mieszkańcy do 20 listopada mogą oddawać głosy na jednego z 72 nominowanych – osób, grup czy organizacji angażujących się w działania społeczne w stolicy Wielkopolski. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie Miasta – czytamy na www.poznan.pl.

Warto zaangażować się w wolontariat, poznać nowych ludzi, nawiązać kontakty. Nigdy nie wiadomo, które z nich zaowocują i otworzą drzwi do jakiejś z dróg rozwoju, która normalnie byłaby zamknięta.

W imieniu organizatorów zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach.

 

Dodaj komentarz