Przejdź do treści

Wyłowione z nocy, czyli: co wiesz o motylach nocnych?

Interesujesz się przyrodą? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat owadów zamieszkujących pobliską Puszczę Zielonkę?

5 czerwca o godz. 18:00 Nadleśnictwo Łopuchówko i Fundacja „Ludzki Świat – Mundo Humano” zapraszają zainteresowanych w urokliwe otoczenie natury do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra” w Czerwonaku.

Odbędzie się tam wówczas otwarty wernisaż zdjęć Przemysława Wieczorka „Wyłowione z nocy”.

Salon Fotonatura obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny i z tej okazji zaplanowano w jego murach właśnie ten wyjątkowy event.Na ścianach Ośrodka zawieszone zostaną fotografie motyli nocnych.

Wystawa będzie prezentować wyłącznie gatunki spotkane na terenie Polski i w naturalnym środowisku – efekty ostatnich czterech lat pracy Przemysława Wieczorka. Wśród prezentowanych na zdjęciach okazów znajdzie się kilka krajowych „unikatów”.

Przemysław Wieczorek to znany gościom Dziewiczej Góry z poprzednich warsztatów NOCCIEM na miłośnik entomologii. Zapozna on zgromadzonych z przedmiotem swoich zainteresowań w trakcie prelekcji podsumowującej spotkanie.

Fotografie można będzie oglądać w salonie Fotonatura do końca sierpnia w godzinach otwarcia Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra”. Wystawa jest częścią projektu „NOC CIEMna – wydarzenia edukacyjne dotyczące motyli nocnych”.

Projekt ma za zadanie wpłynąć na wzrost świadomości społecznej na temat biologii, ekologii oraz lokalnej różnorodności gatunkowej motyli nocnych, przeciwdziałać entomofobii oraz mobilizować do nocnych obserwacji przyrody.Drugą część projektu – warsztaty edukacyjne „NOC CIEMna” zaplanowano na 14 lipca.

Warto przyjść i dowiedzieć się więcej na temat tych niezwykłych owadów. Coraz rzadziej spotyka się motyle, a nocą obserwacja przyrody może być bardzo intrygującym doświadczeniem.

Dodaj komentarz